Abraham – gotowy do podjęcia misji
25 stycznia, 2021

Każdy ma przed sobą jakieś wyzwania, a odkrywając powołanie nie można sugerować się historią kogoś innego, bo Pan Bóg mówi do człowieka w bardzo osobisty, dostosowany do niego sposób. Ważne jest, aby szukając swojej drogi sięgnąć po Słowo Boże i tam wsłuchać się w głos Boga, który do nas mówi.

Popatrzmy na Abrahama. Księga Rodzaju pokazuje, że kiedy Pan go wezwał miał 75 lat /Rdz 12, 1-8/. Wezwanie Boga było skierowane tylko i wyłącznie do niego.

 „Pan rzekł do Abrama: «Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”. 

Abraham zaufał. Udając się w drogę „zabieramy” ze sobą swoją historię życia to, co nas ukształtowało. Kiedy Pan Bóg wyznacza drogę to nie przekreśla wcześniejszych kroków, ale spoglądając na swoje życie chce, aby odkryć Jego prowadzenie. Wchodząc na drogę powołania również trzeba uświadomić sobie, że potrzebna jest dyspozycja serca – zostawiam coś, aby iść do przodu.

Bł. Edmund Bojanowski dzieląc się swoim doświadczeniem zachęca do codziennej modlitwy: Przekonałem się, jak to przyzwyczajenie do nawiedzania kościoła staje się potrzebą wewnętrzną i każde opuszczenie rodzi jakiś niesmak i stępia ochotę do wykonywania codziennych zatrudnień” Dziennik 23.02.1854 r.

Za przykładem bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszajmy Ducha Świętego do naszej modlitwy: „(…) miejcie nadzieję w Bogu i nie opuszczajcie się w pobożnych modlitwach, by Duch Święty coraz bardziej rozjaśniał Wam świętą Wolę Bożą”. List do Wilhelminy Berger 10.06.1868 r.

 

Jeśli potrzebujesz modlitwy chętnie pomodlimy się za Ciebie.

Jeśli chcesz porozmawiać napisz lub zadzwoń.

A może chcesz się wraz z nami pomodlić, to zapraszamy na rekolekcje rozeznania powołania.

 

Kontakt: s. M. Katarzyna Szulc – 798 958 843

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności