W Niedzielę Radości 12 grudnia 2021 w kwartalnych dniach modlitwy o chrześcijańskie wychowanie rodzin bł. Edmund w swoich relikwiach przybył do parafii w Ociece stając się orędownikiem i wspomożycielem. Podczas wszystkich Mszy świętych wierni mogli bardziej poznać Patrona i Założyciela Zgromadzenia.
Modlitwie w parafii towarzyszyła napisana Ikona bł. Edmunda Bojanowskiego patrona chorych, samotnych i dzieci.
Podczas Eucharystii o g. 11.30 Matka Generalna Maksymilla Pliszka przekazała parafii na prośbę ks. Proboszcza Józefa Pajora relikwie bł. Edmunda wyrażając wdzięczność za wieloletnią posługę Służebniczek pośród mieszkańców Ocieki, którzy doświadczali duchowości Założyciela przez ich służbę na jego wzór i według jego wskazań. W 150 rocznicę Jego przejścia do Domu Ojca stało się okazją by dziękować Opatrzności Bożej za życie bł. Edmunda, który w XIX wieku stał się opiekunem chorych, wspomożycielem samotnych, pozbawionych nadziei i opiekunem dzieci. Podczas adwentowej liturgii towarzyszyła ogromna radość z tajemnicy świętych obcowania, którzy wspierają naszą modlitwę i pomagają w przeżywaniu wiary dziś w XXI wieku.
Po każdej Mszy świętej wierni mogli wesprzeć budowę nowego Domu dla Chłopców w Skoczowie przez zakup ozdób świątecznych przygotowanych przez dziewczyny podczas dni skupienia w Tuchowie. Więcej informacji o Domu Marzeń dla Chłopców i możliwości wsparcia na stronie www.przestrzenopatrznosci.pl
Czytając Dziennik bł. Edmunda Bojanowskiego możemy zanotowany zapis z 4 czerwca 1855 odnieść do całodziennego spotkania w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej i wspólnocie Służebniczek w Ociece:
Przyszła do mnie matka Jagusi. Przybyła wczoraj do Podrzecza i przez całą uroczystość wczorajszą była w kościele, o czym nic nie wiedziałem. Nie mając jej czym poczęstować, dałem złotówkę na posiłek w drodze. Jagusia przy pożegnaniu nie mając nic do dania ukochanej matce, urwała najładniejszy kwiat z ogródka i ten przynajmniej ofiarowała jej na drogę. Niechże tu kto powie, że delikatnych uczuć nie ma w naszym wiejskim ludzie! Poniedziałek, 4 czerwca 1855