…aby zawsze dostrzegać Człowieka – film o bł. Edmundzie
10 stycznia, 2022

Zapraszamy na wartościowe spotkanie przy szklanym ekranie! Zapraszamy na prapremierę najnowszego filmu o bł. Edmundzie Bojanowskim „… aby zawsze dostrzegać Człowieka”.

Projekcja filmu odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 stycznia 2022 roku o g.16.00  w sali pod kościołem klasztornym w Dębicy.

Film opowiada o Bł. Edmundzie Bojanowskim jako innowatorze społecznym i o tym, jak dzisiaj można pomagać drugiemu człowiekowi. Zaprasza do rozmów o wartościach w życiu człowieka oraz zachęca do aktywności społecznej w lokalnym środowisku. Film został pomyślany jako inspiracja edukacyjna, dlatego towarzyszą mu również konspekty lekcji do wykorzystania przez nauczycieli do pobrania na stronie www.odkrywamyhistorie.pl

Podczas Dębickiego spotkania będziemy gościć twórców i pomysłodawców filmu  panią Agnieszkę Wujek, autora zdjęć oraz osobę która czuwała nad realizacją dźwiękową i filmową – pana Dariusza Wujka oraz autora scenariusza oraz narratora w filmie – Sebastiana Nowaka.

Film jest dziełem Fundacji Miejsce Moje przybliżającej postacie historyczne z terenu wielkopolski skąd pochodził bł. Edmund Bojanowski. Film pokazuje życie bł. Edmunda przez pryzmat dzieł i ludzi, dla których jego życie jest nieustanną inspiracją. W filmie ukazana jest posługa Sióstr Służebniczek czterech gałęzi, osób świeckich, które w różny sposób spotkały bł. Edmunda przez ich posługę i kroczą jego śladami stając się podobnie jak on „serdecznie dobrymi ludźmi”.

Zapowiedź:

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności