207. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego
12 listopada, 2021

14 listopada 2021 r. przypada 207. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – utalentowanego literata, wielkiego społecznika, pedagoga i wychowawcy, a przede wszystkim wiernego swemu powołaniu chrześcijanina, który przez współpracę z Bożą łaską i rozwój otrzymanych od Boga talentów, pełniąc uczynki miłosierdzia wobec bliźnich spotykanych na swojej drodze, osiągnął chwałę nieba. Najbardziej trafnym podsumowaniem jego życia są słowa zapisane przez niego samego: „Ja nic nie znaczę, Bóg kieruje wszystkim. Wyznaję, że to co czynię, jest na chwałę Bożą”.

W obecnym roku obchodzimy 150. rocznicę jego śmierci, czyli narodzin dla nieba. Jego śmierć – tak jak całe życie – była cicha i skromna, pełna cierpienia, ale i pokoju serca płynącego z przekonania o dobrze przeżytym czasie ziemskiej pielgrzymki.

Bł. Edmund Bojanowski był bardzo twórczą osobowością. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę, również pedagogiczną. Od kilkunastu lat jego koncepcja pedagogiczna staje się coraz bardziej znana i doceniana. Zachwyca swoją aktualnością oraz inspiruje środowiska pedagogiczne, również uniwersyteckie, w naszej ojczyźnie i za granicą. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, którego bł. Edmund jest Założycielem,  we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, stara się upowszechniać Jego sylwetkę,  działalność oraz myśl pedagogiczną i pomoce dydaktyczne znajdujące praktyczne zastosowanie w pracy z dziećmi. Owocem tej współpracy była kolejna już Międzynarodowa Konferencja Naukowa Społeczno-kulturowy wymiar aktualności myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego i jej aplikacji we współczesnej edukacji  integracji międzypokoleniowej, która odbyła się 9 listopada br.

Zachęcamy wszystkich, którym sprawa wychowania młodego pokolenia leży na sercu do zapoznania się z treścią wykładów oraz świadectwami sióstr służebniczek, które posługując na różnych kontynentach, w  różnych krajach świata wdrażają wskazania bł. Edmunda.

Konferencję można odsłuchać na YouTube:

Zapraszamy również do wejścia na poniższe strony:

https://radio.lublin.pl/2021/11/o-aktualnosci-mysli-pedagogicznej-bl-edmunda-bojanowskiego-na-kul-u-zdjecia

https://lublin.gosc.pl/doc/7210996.Bl-Edmund-Bojanowski-pedagog-wciaz-aktualny

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności