Zaufanie i zawierzenie Bogu w życiu bł. Edmunda
08 czerwca, 2021

To, co jest dla mnie pewnym drogowskazem w życiu naszego Ojca Założyciela to Jego zaufanie i zawierzenie Bogu.

Całe Jego życie było szukaniem i odnajdywaniem woli Bożej, ciągłym rozeznawaniem tego, czego Bóg chce i jakie ma zamiary wobec Niego, a Ojciec Edmund w tym wszystkim bezgranicznie Mu ufał.

Ogromnie dotyka mnie świadomość, z jaką Założyciel przeżywał swoje życie. Miłość do Boga, wrażliwość na drugiego człowieka, pchnęły Go do poświęcenia swojego życia innym. Choć sam wiedział, że nie jest w stanie podołać pragnieniom swego serca to ufał Bogu, bo wiedział, że to od Niego wszystko zależy, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Odczytując Boży zamysł wobec siebie, powierzył się Panu Bogu. Nie oznacza to oczywiście lekkiego życia i braku problemów, wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie w Jego pismach czytamy o piętrzących się raz po raz trudnościach.

Tutaj najbardziej sprawdza się autentyczność naszej wiary i naszego zaufania. Ojciec Edmund jest tego wspaniałym przykładem, aby w obliczu cierpienia, trudów i niepowodzeń oddawać się Bogu. Ufać i trwać. Z nadzieją, że pochmurne dni miną i zaświeci słońce.

s. M. Małgorzaty Kieraś

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności