Zakończenie roku szkolnego w Cochabamba
23 grudnia, 2021

“Starajcie się coraz bardziej podobać Bogu”

– to hasło w tym roku szkolnym 2020/2021, w roku 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, przyświecało pracy Zespołu Szkół bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie. Był to rok szczególny ze względu na sytuację pandemii Covid-19, w którym, pomimo trudności technicznych i ograniczeń systemu edukacyjnego w Boliwii, prowadziliśmy zajęcia wirtualnie. Zakończenie zajęć w szkole odbyło się jednak przy udziale uczniów i nauczycieli. Spotkania wirtualne nie zastąpią nigdy tych osobistych. Wymiana doświadczeń, pomysłów, opinii, ale przede wszystkim bezpośrednia praca edukacyjna potrzebują spotkań, dlatego też to wspólne zakończenie roku szkolnego było bardzo potrzebne.

W czasie Eucharystii pod przewodnictwem ks. Marco Denis Laguna, kapłana wspólnoty ojców augustianów, dziękowaliśmy Bogu za kończący się rok szkolny. Usłyszeliśmy też refleksję o roli i potrzebie naszego zaangażowania w dzieło wychowania.

W minionym roku 125 uczniów, zarówno z nauczania dopołudniowego jak i popołudniowego, uzyskało maturę z nauk humanistycznych oraz technicznych w zakresie systemów komputerowych.

Centrum Edukacji Alternatywnej ukończyło 208 uczniów.  W tygodniu, w którym były przygotowywane świadectwa szkolne i dyplomy dla wszystkich, którzy ukończyli nauczanie w naszej szkole, właśnie ta grupa przygotowała ekspozycję swoich prac z kierunku krawiectwo – konfekcja i gastronomia. Radowali się, że pomimo wielu trudności – także ekonomicznych – mogli z dumą podzielić się swoimi osiągnięciami. Uczniowie mieli satysfakcję, że mimo przeciwności wytrwali w formacji i doszli do zakończenia kolejnego etapu edukacji w swoim życiu, pamiętając o słowach bł. Edmunda: „To, co robimy, robimy dla Boga i dla tego celu napotykane trudności, choćby najdotkliwsze wydają się bardzo małe”.

Dzięki Bożej pomocy kończymy kolejny rok szkolny i nadal prosimy o łaskę zdrowia i siły dla całej Wspólnoty Zespołu Szkół im. bł Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie.  W naszej modlitwie polecamy dobremu Bogu tych wszystkich ludzi, którzy współpracowali z nami duchowo i materialnie. Prosimy, by Święta Bożego Narodzenia umacniały w nas Miłość i Pokój.

s. M. Miriam Camargo (Cochabamba-Boliwia)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności