Wołanie o powołanie rozpoczęte!
23 kwietnia, 2021

Zbliża się tydzień modlitw o powołania, więc w niedzielę, 18.04.2021 r., siostry Służebniczki w składzie: s. M. Katarzyna Szulc, s. M. Monika Duda, s. M. Katarzyna Dudko, s. M. Anna Gruszewska i s. M. Klaudia Surdel z samego rana wyruszyły do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie na zaproszenie Kustosza Sanktuarium ks. Proboszcza Stanisława Szostaka. Wspomogła nas również s. M. Karoliana Buksa, pochodząca z parafii bł. Karoliny. Na wszystkich Mszach świętych, siostry włączyły się w oprawę liturgii, a podczas dziękczynienia s. M. Katarzyna Szulc prowadziła modlitwę za młodzież i rodziny, a także o dar nowych powołań małżeńskich, zakonnych i kapłańskich.

Niedziela Biblijna była również okazją do tego, aby Siostra podzieliła się świadectwem działania Słowa Bożego w swoim życiu oraz jak odkrywała świadków Ewangelii, którymi są bł. Edmund Bojanowski i bł. Karolina Kózka.

Przed kościołem s. M. Monika Duda dzielnie stała przy różnych darach, które zostały przygotowane dla parafian i pielgrzymów, również każdy mógł sobie również wylosować fragment z Pisma Świętego z witaminką na wzmocnienie ducha i ciała.

O godz. 15.00 rozpoczynając drogę światła wyruszyliśmy szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Rozważania drogi światła poprowadziły siostry.

O godz. 18.00 została odprawiona Eucharystia, podczas której ks. Proboszcz zwrócił uwagę, jak ważna i potrzebna jest w życiu człowieka wspólnota. Po Mszy św. był czas na świadectwa o mocy wspólnoty, które między innymi powiedział brat Paulin ze Skałki z Krakowa, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadził Kustosz Sanktuarium oraz wspólnota Galilea.

Dziękując Bogu za Jego Obecność, Słowo i działanie zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań, aby nigdy nie zabrakło świadków Ewangelii!

s. M. Klaudia Surdel

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności