Usłyszeć i zaryzykować życie
29 maja, 2021

Chcę dziś zatrzymać się przy biblijnej historii Samuela (1 Sm, 3, 1-10). Ta historia, ilekroć ją czytam mówi mi, że Bóg ma plan dla każdego człowieka. Ale to nie wystarczy, potrzeba USŁYSZEĆ, jaki to plan. I kiedy czytam fragment o powołaniu Samuela widzę jak trudno jest usłyszeć tego, kto woła.

Samuela obudził ze snu głos. Heli, wierny towarzysz drogi, zaskoczony trzykrotnym przyjściem Samuela zaczyna rozumieć, że tym, który woła jest Pan. Heli, jako otwarty na Boga staje się towarzyszem Samuela w odkrywaniu swojego powołania.

Co mówi mi ta historia? Nie jest obojętne to, czego słuchamy i jak słuchamy. To pierwsza myśl, jaka mi się nasuwa. Druga, to jak dobrze, że Bóg daje nam drugiego człowieka, aby pomógł mi rozpoznać tego, który woła. No i dobra rada: „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”.

Bóg kieruje Słowo do każdego z nas. Wierzysz w to? On radzi sobie nawet wtedy, gdy jest ciemno i nic nie wskazuje, że coś ma się wydarzyć. Bogu nie przeszkadza nawet hałas otaczającego świata. On mówi, woła, ale czy Go chcesz usłyszeć? Samuel zaryzykował i odpowiedział – Mów Panie… A Ty?

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności