Umarłych pogrzebać
17 marca, 2021

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania. Grzebanie zmarłych jest uczczeniem dzieci Bożych, będących świątynią Ducha Świętego” (KKK 2300). W tym uczynku miłosierdzia zawiera się nadzieja życia wiecznego.

Pomyśl: Bardzo często wzywamy św. Józefa jako patrona umierających. Jego opiece zawierzają się ludzie na godzinę śmierci, a umierający wzywają Jego pomocy i  wstawiennictwa. Według nauki Kościoła Katolickiego podczas śmierci św. Józefa czuwali przy nim Jezus i Maryja. Śmierć św. Józefa była spokojnym zaśnięciem i pogodnym przejściem z ziemskiego do wiecznego życia.  Dziś rozważając ten uczynek miłosierdzia bądź blisko ludzi umierających w samotności i proś, aby był przy nich św. Józef. 

Módl się: Podaj intencję, jaką pomodlisz się przez wstawiennictwo św. Józefa i odmów Litanię.

Św. Józefie, patronie umierających, pomóż mi dobrze przeżyć swoje życie, abym umierał, jak Ty, w otoczeniu bliskich i z pokojem serca. Ty, który jesteś nadzieją dla odchodzących z tego świata, naucz mnie częstej praktyki modlitwy za zmarłych.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności