„Szczęśliwy, kto sobie Patrona Józefa ma za opiekuna…”
12 marca, 2021

Słowa tej pieśni są moimi najwcześniejszymi wspomnieniami z dzieciństwa o osobie św. Józefa. Zapadły mi bardzo głęboko w serce i w pamięć. Zawsze jednak odnosiłam je do uroczystości pogrzebowych, ponieważ wiele razy, jako małe dziecko słyszałam jak tę pieśń śpiewano podczas pożegnania zmarłego w domu. Zatem św. Józef w moim wyobrażeniu z dzieciństwa był świętym od pogrzebu, a pogrzeb to smutna uroczystość. I tak postrzegałam Jego osobę przez wiele lat.

Moje patrzenie na św. Józefa z biegiem lat uległo zmianie, kiedy w mojej rodzinnej miejscowości – Pustkowie została utworzona nowa parafia pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika. Szczególnym dniem modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa była środa. Z czasem zaczęłam odkrywać tego Świętego, jak kogoś bardzo bliskiego, zwłaszcza dlatego, że jest patronem ludzi trudzących się przy ciężkiej pracy.

W nowopowstałej parafii dużo modliliśmy się za przyczyną św. Józefa, szczególnie w intencji budującego się kościoła, aby św. Józef czuwał nad bezpieczeństwem w pracach budowlanych wznoszonej świątyni. Moja modlitwa w tej intencji była bardzo intensywna, gdyż mój tato często w tych pracach pomagał. Tak po ludzku czasami był we mnie lęk, aby nic mu się nie stało i po pracy zdrowy wrócił do domu.

Duży wpływ na rozwój mojego nabożeństwa do św. Józefa miał ks. Józef Hamiga – pierwszy proboszcz rodzinnej parafii. Jego gorliwa i ufna modlitwa do św. Józefa stawała się wielką zachętą dla parafian.

s. M. Benita – 35 lat w Zgromadzeniu

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności