Św. Józef – Patron Zgromadzenia
10 marca, 2021

Szczęśliwykto sobie Patrona Józefa ma za opiekuna;

Niechaj się niczego nie boi, bo Święty Józef przy nim stoi, nie zginie. 

Są takie osoby, które nabożeństwa do św. Józefa nauczyły się w domu rodzinnym albo poznały Jego ogromne wstawiennictwo, kiedy szukały drogi życia. Dla jeszcze innych św. Józef kojarzy się z wytrwałą i odpowiedzialną pracą.

Czytając Dziennik czy Listy bł. Edmunda Bojanowskiego dowiadujemy się o wielkim nabożeństwie do tego Świętego. Kiedy powstawało Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Edmund Bojanowski właśnie św. Józefa wybrał na Patrona dla pierwszych służebniczek.

W Liście do wspólnoty w Turwi z dnia 17 marca 1858 r. czytamy: 

            „Razem z tym posyłam wam serdeczne moje życzenia, aby święty wasz Patron wyjednał wam wszelkie błogosławieństwa i łaski Boże ku waszemu świętemu powołaniu potrzebne, abyście rozpamiętując cnoty jego żywota, zagrzewały się do coraz gorliwszego ich naśladowania. Pan Bóg wybrał wam stan i sposób życia wam postanowił, który przypominać wam może świętego Patrona waszego. Święty Józef był Opiekunem Dzieciątka Jezus – i wy opiekujecie się niewinnymi dziatkami, ale daj wam Boże, aby Anioł Stróż ostrzegał was przed wszelkim złem, które by dziatkom zagrażało, jak ostrzegł Św. Józefa przed zamachami Heroda – aby te dziatki pod waszą opieką, jak Dzieciątko Jezus pod opieką Św. Józefa, pomnażały się w łasce u Boga i ludzi”.

           „Święty Józef był ubogim i żył z pracy rąk swoich, jako i wy ubogie, rękoma  swymi zarabiacie na wyżywienie swoje – ale daj wam Boże, aby ubóstwo wasze było tak święte, jak było święte ubóstwo Św. Józefa – aby wasza praca była zawsze z Bogiem i dla Boga i żeby wam Pan Jezus w niej towarzyszył i dopomagał jak dopomagał i towarzyszył Św. Patronowi waszemu”.

Papież Franciszek ustanawiając Rok św. Józefa w Liście Patris Corde napisał: „od Józefa musimy nauczyć się tej samej troski i odpowiedzialności: kochać Dziecię i Jego Matkę; kochać sakramenty i miłosierdzie; kochać Kościół i ubogich. Każde z nich jest zawsze Dziecięciem i Jego Matką.

Idąc za wskazaniami Ojca Świętego chcemy zaprosić Was do zapoznania się ze świadectwami sióstr Służebniczek, które mają szczególne nabożeństwo do tego świętego Patrona. Gorąco dziękujemy Bogu za łaski, jakich nam udziela przez wstawiennictwo św. Józefa i wierzymy, że przez poznanie świadectw, które będziemy umieszczać każdego dnia, stanie się On dla wielu Czułym Ojcem.

s. M. Katarzyna Szulc

 

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności