Sól Ewangelii – misje w Uyuni
06 czerwca, 2024

Ślemy moc pozdrowień w naszym Panu Jezusie Chrystusie z naszych misji ewangelizacyjnych z pięknego miejsca w Boliwii, jakim jest miasteczko Uyuni. Dookoła niego jest ogromny teren – 10 tys. km, to pustynia soli…

Od 13 do 26 maja 2024 r. s. Ingrid Torrez Mamani i s. Halina Słąba pomagałyśmy Ojcom Redemptorystom w głoszeniu misji na terenie parafii Uyuni, gdzie posługuje trzech księży, a całe miasteczko, to jedna parafia i 138 kaplic w okolicznych górach…
Parafia na czas misji została podzielona na pięć obszarów. Każdy z nich posiadał kaplicę i posługiwał tam jeden z ojców i siostra.

Co robiliśmy w czasie trwających dwa tygodnie misji?
Każdego dnia rano na ulicach naszego osiedla modliliśmy się na różańcu, potem była Msza św. i odwiedziny szkół, szpitali, instytucji, Domu Dziecka, a przede wszystkim odwiedziny rodzin. Wieczorem ponownie modlitwa różańcowa i celebracja. Odbywała się też wspólna Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty… Na każdy dzień był wyznaczony temat i hasło. Towarzyszyła nam grupa misyjna, pomagając każdego dnia w prowadzeniu spotkań, modlitwy itd.
W ciągu tych dwóch tygodni mieszkaliśmy u rodzin korzystając z ich gościnności. Podczas posługi odwiedził nas Ksiądz Biskup Renan Nicolas Aguilera z Potosi. Trochę nam doskwierał chłód, ponieważ temperatura spadała do minus10 stopni rano, ale dzięki Bogu zdrowie nam dopisywało. Udało się nam dotrzeć do wielu domów, gdzie wspólnie z mieszkańcami modliliśmy się i mogliśmy z nimi porozmawiać. Pięknym doświadczeniem były spotkania z dziećmi w szkołach, które zachwycały nas swoją prostotą i otwartością. Ucieszone na widok sióstr zakonnych, wszystkie chciały się przywitać i przytulić.

Misje ewangelizacyjne były bogatym czasem łaski zarówno dla nas samych jak i spotykanych ludzi, za który dziękujemy Bogu i prosimy, by wszystkim błogosławił dając wzrost wiary, nadziei i miłości. Szczęść Boże!

s. M. Halina Słąba

 

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności