Służebniczki z dziękczynieniem w Górce Duchownej
01 marca, 2021

W roku jubileuszowym 150. rocznicy śmierci naszego Założyciela siostry służebniczki, odprawiające rekolekcje federacyjne na Świętej Gorze w Gostyniu, otrzymały w ostatnim dniu rekolekcji szczególny dar – pielgrzymkę do Górki Duchownej – miejsca, w którym spędził ostatnie 15 miesięcy życia bł. Edmund Bojanowski.

Wraz z rekolekcjonistą, ks. Leszkiem Woźnicą COr wyruszyłyśmy autokarem do Górki Duchownej. To piękne sanktuarium maryjne ziemi wielkopolskiej znane jest od XI wieku, a słynący łaskami obraz Matki Bożej Pocieszenia datowany jest na wiek XV.

Podczas pielgrzymki ks. Leszek, wybitny znawca naszego Założyciela, przedstawił historię pobytu bł. Edmunda w Górce Duchownej. Po przybyciu na miejsce, najpierw udałyśmy się do pokoju, w którym bł. Edmund odszedł do Pana i skąd przekazał nam swój duchowy Testament. Ze wzruszeniem i wdzięcznością przypomniałyśmy sobie słowa naszego Ojca: „Siostry moje, kochajcie się i kochajcie się…” zastanawiając się nad tym, jak realizujemy je dzisiaj…

W sanktuarium nasz Rekolekcjonista wygłosił konferencję, w której przybliżył postać  ks. Stanisława Gieburowskiego i dziękował Bogu za tego wielkiego przyjaciela Edmunda i świadka jego ostatnich miesięcy życia. Potem uczestniczyłyśmy we Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, podczas której odnowiłyśmy śluby zakonne i oddałyśmy się na własność Maryi.

Pielgrzymka do Górki Duchownej była bardzo ważnym wydarzeniem na rekolekcyjnej drodze, które pomogło nam zanurzyć się w duchowości i charyzmacie Ojca Założyciela i zamyśle się nad wiernością w realizacji powołania służebniczki.

Pielgrzymkę zorganizowała w ostatnim dniu rekolekcji 24 lutego 2021 r. s. Mieczysława Pyśkiewicz, przełożona wspólnoty na Świętej Górze w Gostyniu, której wyrażamy serdeczne, siostrzane podziękowanie.

s. M. Tereza Obolevich

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności