Służebniczki wraz z Założycielem uhonorowane w Tupizie
12 grudnia, 2022

W tym roku Wikariat Misyjny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Boliwii przeżywa 40 lecie posługi. Misję na ziemi boliwijskiej rozpoczęłyśmy 25 marca 1982 r.  w miejscowości Tupiza. Aktualnie posługujemy w siedmiu wspólnotach w Boliwii i jednej w Peru.

Podejmując naszą misję służby, którą inspiruje hasło  Zgromadzenia „na większą chwałę Bożą i cześć Niepokalanej Dziewicy” zostałyśmy także docenione przez społeczeństwo Tupiza.

8 grudnia 2022 r., w święto patronalne Zgromadzenia, siostry Wikariatu Misyjnego, szczególnie ze wspólnoty Tupiza, zostały uhonorowane przez Zarząd Miasta wyróżnieniem i odznaczeniem „Procer Crnl Pedro Arraya” (Insignia de oro) Złota odznaka  „Pułkownik Pedro Arraya”, za posługę zwłaszcza dzieciom w Domu Dziecka, w katechezie jak i na rzecz społeczności miasta i wiosek należących do prowincji Tupiza. Starania o przyznanie tego odznaczenia podjęły osoby świeckie, które doceniły posługę sióstr na przestrzeni 40 lat.

Dekret Zarządu Miasta przyznający siostrom to wyróżnienie i odznaczenie odebrała w imieniu Wikariatu Misyjnego s. M. Agnella Grzenia. Burmistrz miasta Tupiza Jesus R. Guzman O. uhonorował też złotą odznaką „Procer Crnl Pedro Arraya” statuę bł. Edmunda Bojanowskiego, który jest inicjatorem dzieła służby innym.

W tym szczególnym dla nas czasie wdzięczności Bogu za łaski i dary otrzymane na przestrzeni tych lat, przez wstawiennictwo bł. Edmunda prosimy Pana, aby on nadal wstawiał się za tymi, którym posługujemy i łączył wielu w szerzeniu dobra.

s. M. Agnella Grzenia (Boliwia)

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności