Sekret pięknego życia
10 lipca, 2021

Co znaczy otworzyć się na Boga?

Hmm… Nasuwa się myśl, że przecież On mnie zna. Stworzył mnie, umiłował, ukształtował, dał nerki i serce – a jednak życie pokazuje, że to nie wystarczy, by być otwartym na Niego. Im dłużej żyję na tym „Bożym świecie” to bardziej rozumiem, widzę i doświadczam, że nie wystarczy wiedzieć, że coś jest. Potrzeba pozwolić, aby to On patrzył na mnie swoimi oczami, a nie tak, jak ja widzę siebie, czy jak widzą mnie inni. Idealnie zrozumiał to bł. Edmund Bojanowski, do którego w tym tekście chcę się odnieść.

Po ludzku nie miał zbyt wielu sytuacji, aby cieszyć się pełnią młodzieńczego życia. W młodym wieku przeżył śmierć rodziców, dodatkowo choroba „przerwała” mu studia i w wieku 23 lat powrócił do rodzinnej wioski. Perspektywa niezbyt dobra dla młodego człowieka z pasją. On jednak spojrzał inaczej niż podpowiada rozum. Potrafił zobaczyć w tym jakiś plan. Nie czekał na cud, ale zaczął czytać znaki!!!! Zobaczył, że oprócz diagnozy lekarza, notabene przyjaciela, jest nadzieja. Miał w sobie ogień, jakim była wrażliwość i ogromne pragnienie, by nie zmarnować ani chwili życia. Nie chciał patrzeć z okna na rzeczywistość, tylko w niej uczestniczyć. A najlepszym sposobem, jaki nam pokazał jest zapominanie o sobie. Nie ma to nic wspólnego z bagatelizowaniem zdrowia czy obojętnością na dar życia. Edmund Bojanowski swoją postawą pokazał, że piękne życie mamy wtedy, gdy jesteśmy otwarci na Boga i to, co nam przygotował. Jego planem jest nasze szczęście, a tym szczęściem jest świętość. I choćby była to czasami ciemna dolina, to On jest Pasterzem.

Spróbuj sobie wyobrazić jak po ludzku trudna dla Edmunda musiała być choroba i niemożność realizowania marzeń na studiach we Wrocławiu czy Berlinie. Spróbuj zobaczyć, jak próbował przyjąć wolę Bożą. Powrót z Berlina do Grabonoga trwał pół roku. Czasami czas jest potrzebny, aby spojrzeć inaczej.

Jeśli podobnie jak Edmund pragniesz otworzyć się na Boga oraz pięknie przeżyć dzień dzisiejszy i resztę swojego życia to zacznij patrzeć na siebie oczami Jezusa. On uczy nas tego w Słowie Bożym, więc odnajdź Słowo i pozwól się kochać. Pamiętaj, że życie piękne ma człowiek wtedy, gdy jest otwarty na Boga.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności