Sekret 9 – UWAŻNOŚĆ
07 grudnia, 2020

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie ( J 2, 5). W ostatnim dniu nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP poznajemy ostatni z zaproponowanych sekretów. Jest nim UWAŻNOŚĆ.

Maryja była uważna na codzienne natchnienia Ducha Świętego. Jej skupienie pomagało odkrywać Boże działanie we wszystkich wydarzeniach codzienności. Czytając Ewangelię św. Jana dowiadujemy się o uważnym spojrzeniu Maryi podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Dostrzegła zakłopotanie gospodarzy, kiedy zabrakło im wina i poprosiła Jezusa o pomoc. Jej dyskrecja i uważność są dla nas światłem na kolejne dni. Znamy sekrety piękna Maryi. Ten ostatni zaprasza nas, abyśmy szli w codzienność ze spojrzeniem, które potrafi dostrzec potrzeby innych.

Prośmy dzisiaj Matkę Bożą, aby nasze oczy nie były skupione tylko wokół nas i spraw, ale potrafiły zobaczyć brata i siostrę wraz z ich codziennymi potrzebami.  Bądźmy uważni na natchnienia Ducha Świętego i z otwartym serca przyjmujmy Jego zachętę do czynienia dobra.

W Evangelii Gaudium Papież Franciszek pisze:

Maryja jest Tą, która potrafi przemienić stajnię dla zwierząt w dom Jezusa, ze skromnymi pieluszkami i z olbrzymią czułością. Ona jest pokorną służebnicą Ojca, radującą się, kiedy Go wielbi. Maryja jest przyjaciółką, zawsze dbającą o to, by nie zabrakło wina w naszym życiu. Jest Tą, której serce przeniknął miecz, Tą która rozumie wszystkie cierpienia. Jako matka wszystkich, jest znakiem nadziei dla ludów cierpiących bóle rodzenia, dopóki nie pojawi się sprawiedliwość. Jest misjonarką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę swoim macierzyńskim uczuciem. Jako prawdziwa mama, idzie z nami, walczy razem z nami i szerzy nieustannie bliskość Bożej miłości. (286)

 

Proś Maryję, aby pomagała Tobie być uważn na natchnienia Ducha Świętego do większego czynienia dobra.

Poślij dziś na cześć Maryi kwiat uwielbienia Boga za Maryję i dzieło zbawienia.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności