Rodzinne kolędowanie w parafii św. Szczepana w Krakowie
10 stycznia, 2024

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 r. spotkaliśmy się w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu. Na długo przed rozpoczęciem spotkania, z każdego zakątka domu parafialnego, słychać było odgłosy przygotowań do występów. To poszczególne wspólnoty parafialne, w tym nasza Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, ćwiczyły śpiew i grę na instrumentach.
Spotkanie kolędowe prowadzili młodzi konferansjerzy z Grupy Apostolskiej. Występ każdej wspólnoty poprzedzali przedstawianiem tytułów kolęd i krótkim komentarzem. Nie zabrakło drobnych informacji historycznych, fragmentów poezji i słów świętych Kościoła.
Wystąpili: Wspólnota ,,Kawa u plebana”, Grupa Apostolska, Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, Wspólnota Żywego Różańca, Służba Liturgiczna i Schola Parafialna.
Jak co roku, kolędę słowacką zaśpiewał ks. prałat Andrzej Waksmański wspominając jednocześnie lata swojego dzieciństwa spędzone w słowackiej szkole. Wystąpiła też nowa grupa młodzieży białoruskiej wraz ze swoim opiekunem ks. Yuryjem Rashatko pracującym obecnie w naszej parafii. Na zakończenie wystąpił chór parafialny pod kierunkiem pana organisty Szymona Strzebońskiego. Grupy parafialne wspomagał i całość muzycznie oprawił pan Ziemowit Pawlisz.
Nasza Rodzina zaprezentowała dwie kolędy: „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” i ,,Gdy śliczna Panna”. Na gitarze akompaniowała s. Monika Ragan, wcześniej prowadząc również próby śpiewu. Wystąpiła też z nami s. Ligia Wlezień i opiekun naszej wspólnoty ks. Marek Figiel.
Szybko minął czas kolędowania tego wielopokoleniowego ,,zespołu” – od dzieci z parafialnej scholi do seniorów z innych grup. To radosny widok siły wiary, tradycji i zaangażowania parafian. Za wszystko serdecznie wszystkim podziękował ks. proboszcz Leszek Garstka.
Do następnego spotkania w przyszłym roku.

Dorota i Wojciech Kaja

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności