Rodzina bł. Edmunda z Gostynia na szlaku edmundowym
02 listopada, 2023

W dniu 14 października 2023 r. Rodzina Bł. Edmunda z Gostynia wybrała się na pielgrzymkę Szlakiem Edmundowym. Odwiedziliśmy Górkę Duchowną, Sanktuarium w Luboniu oraz Jaszkowo. Przypominając sobie wydarzenia z życia naszego Patrona i pierwszych Sióstr Służebniczek Niepokalanej – uświadomiliśmy sobie – jak niezwykłe są drogi Bożej Opatrzności w życiu naszego narodu i dziękowaliśmy za tak piękne dziedzictwo, w którym my też mamy swój udział.

Wspólnej modlitwie w drodze i na Mszy świętej przewodniczył nasz ks. Michał – neoprezbiter – dlatego mogliśmy się też ucieszyć wyjątkowym błogosławieństwem prymicyjnym. Państwo Elżbieta i Andrzej Czabajscy – jak zawsze wykazali się ogromną wiedzą i starannością w dopatrzeniu najmniejszych szczegółów pielgrzymki – serdecznie dziękujemy.

W każdym miejscu spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem: od księdza Przemysława – kustosza w Górce, poprzez siostry Służebniczki w Luboniu i ks. Waldemara – kapelana aż do pana Baraniaka – opiekuna kościoła i domku Nowicjatu w Jaszkowie. Z serc popłynęła szczera i radosna modlitwa w intencjach Kościoła – szczególnie trwającego Synodu, naszej Ojczyzny i świata – głównie w trosce o pokój. 

Nasze Siostry Służebniczki zatroszczyły się o słodką niespodziankę, rozśpiewaną Liturgię i radość bycia we Wspólnocie. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać.

Pielgrzymi

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności