Rekrutujemy Symeonów i Anny
06 sierpnia, 2020

Już od 1 września 2020 r. „Dom Symeona i Anny” prowadzony przez nasze Stowarzyszenie „Dobroć” rozpocznie swoją działalność realizując projekt „Dom lekarstwo na codzienną samotność”. Projekt dofinansowany jest w ramach konkursu  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 a jego głównym celem jest dzienna, kompleksowa pomoc osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu ze względu na wiek lub niepełnosprawność.

 

 

Aktualnie trwa rekrutacja w ramach której wszystkim zainteresowanym osobom udzielana jest pełna informacja na temat warunków przyjęcia. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia. Dostępny jest na niej zarówno Regulamin rekrutacji jak również samej placówki. 

Specyfika „Domu Symeona i Anny”

Dom funkcjonuje przez cały rok, od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie (7.00 – 15:00), a w tym czasie zapewnia każdemu uczestnikowi m.in.:

 • miejsce pobytu przystosowane do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
 • rodzinną atmosferę,
 • pomoc w podstawowych czynnościach życiowych,
 • dwa posiłki dziennie (śniadanie, obiad),
 • stały dostęp do ciepłych i zimnych napojów,
 • usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne, w tym pomoc w utrzymaniu higieny osobistej,
 • możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych, plastycznych, muzycznych i wspierających ruchowo,
 • dostęp do książek i środków przekazu,
 • usługi wspierające:
  • organizację czasu wolnego,
  • umożliwienie udziału w różnych formach zajęć aktywizacyjnych i integracyjnych (wycieczki, uroczystości okolicznościowa itp. imprezy kulturalne, rekreacyjne i towarzyskie)
  • kształtowanie nawyków i postawy prozdrowotnej,

Miejsce w Domu przyznawane jest na wniosek Seniora. Sporo z nich już złożyło dokumenty rekrutacyjne. Jak się okazuje – niektórzy wracają w progi Krakowskiej 15 w Dębicy po wielu, wielu latach pokazując swoje pamiątkowe zdjęcia z czasów przedszkolnych. Niektórzy postanowili nie czekać do września i już teraz przychodzą, aby wspólnie z RÓWIEŚNIKAMI w dobrej atmosferze aktywnie spędzać czas. A trzeba przyznać, że jak na swoje lata mają w sobie spory zapał do życia! Dzięki niemu, jak sami podkreślają, czas w Domu Symeona i Anny płynie dziwnie szybko. Seniorzy znajdują jednak czas na wszystko! Bardzo cieszą się z możliwości korzystania z pięknego ogrodu. To w nim aktualnie spędzają najwięcej czasu. Nawet zajęcia podczas których osobiście przygotowali „baner” reklamujący zbiórkę na remont nowego domu mieli zorganizowane przy ogrodowych ławeczkach! 

ZAPRASZAMY

DDP „Dom Symeona i Anny”
ul. Krakowska 15, 39 – 200 Dębica

Zbacza również: Oczekiwanie na #DomLekarstwo!

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności