Rekolekcje członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego
22 września, 2023

W dn. 15.09.-17.09.2023 r. w Krościenku nad Dunajcem odbyły się rekolekcje członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Rekolekcje prowadził redemptorysta z Tuchowa o. Dariusz Pabiś.   Głównym tematem, który wygłosił dla słuchaczy o. Dariusz to „Wierzę w kościół Chrystusowy”. Każdego dnia kolejno na konferencjach z kapłanem były rozważane  kwestie dotyczące wiary, nadziei i miłości. Wszystkie te kwestie są ważne dla nas ludzi wierzących tak jak były ważne dla patrona naszej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Nasz Patron bł. Edmund Bojanowski był człowiekiem wiary, nadziei i miłości. Swoje życie poświęcił drugiemu człowiekowi w potrzebie. Kochał Boga ponad wszystko, niósł nadzieję tym, którym służył a wszystko z miłości. Jest dla nas wzorem do naśladowania. Bo  tylko nasze serca otwarte na Boże Miłosierdzie, przepełnione miłością mogą przemieniać życie innych dając im nadzieję. 

W naszych rekolekcjach brało udział 50 osób w tym 14 dzieci.  Atmosfera była niezwykle przyjazna. Siostry Słuźebniczki Dębickie z s. Elizą na czele,  perfekcyjnie przygotowały całość rekolekcji. Na wysokości zadania stanęły Siostry, które dbały  o wyżywienie naszej wspólnoty. Ojciec Dariusz Pabiś prowadził konferencje bardzo ciekawie. Zwrócił nam uwagę jak ważne jest na co dzień karmić się słowem Bożym, bo to wzmacnia naszą wiarę. Jak ważna jest codzienna modlitwa. Ojciec dał nam przykład Matki Bożej, która zawsze  była posłuszna  woli Boga.   I my też tak powinniśmy postępować. Żal było wyjeżdżać.    

                                                                                  Ewa Olejarz – uczestniczka rekolekcji

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności