Refleksje nowicjuszki z Boliwii
13 marca, 2023

Rozpoczęłam nowicjat, kolejny etap na drodze realizacji powołania zakonnego w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek, które posługują od wielu lat w Boliwii. Tę łaskę otrzymałam we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w którym przypada też Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Papież Franciszek przypomniał nam o tym, że „zostaliśmy stworzeni do pełni, którą można osiągnąć tylko w miłości. Nie da się żyć obojętnie na ból”. Maryja, odwiedzając swoją krewną Elżbietę, uczy nas, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec potrzebujących.

W odniesieniu do tego kontekstu uświadomiłam sobie, że w tym dniu otrzymałam łaskę wstąpienia do nowicjatu, aby coraz bardziej podążać za Jezusem. Zrozumiałam, że tę drogę rozeznawania będę podejmować prowadzona przez Maryję, naszą Matkę, śladami Jezusa. Doświadczyłam trudności, które pokonałam dzięki mocy Bożej. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, odczuwam w sercu pokój, który tylko w Nim mogę odnaleźć. Doświadczając Bożej miłości całym sercem chcę przylgnąć do Jezusa Oblubieńca i Jemu zaufać.

Maryja w swoim milczeniu oddaje się Bogu – i ja, tak jak Ona pragnę oddać się Woli Ojca. Dlatego pokornie polecam się Waszym modlitwom i przesyłam serdeczne pozdrowienia z mojej ukochanej Boliwii.

Z modlitwą

s. Delmira, nowicjuszka

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności