Powołanie – dar i zadanie
16 lutego, 2021

Przed każdym bez wyjątku człowiekiem staje Bóg, bo nie ma nikogo, kto nie byłby obdarzony łaską powołania. Każdemu też człowiekowi Bóg daje do wypełnienia konkretne życiowe zadanie. Powołanie jest darem Bożym dla człowieka. Ten dar każdy człowiek powinien rozpoznać, przyjąć i zrealizować w swoim życiu.

Rozpoznawanie powołania w życiu zakonnym realizuje się poprzez kolejne etapy formacji zakonnej.

2 lutego 2021, w Święto Objawienia Pańskiego, postulantka Alejandra Flores Toro, rozpoczęła nowicjat – kolejny etap na tej drodze rozeznawania powołania zakonnego. Realizuje go w Wikariacie Misyjnym w Cochabamba – Boliwia.

Proces formacji w naszym Zgromadzeniu nastawiony jest na wzrost jedności z Chrystusem i upodobnianie się do Niego w życiu każdej z nas. Nowicjat jest tym etapem pełnego wprowadzenia w życie zakonne właściwe naszemu Zgromadzeniu.

Także w tym samym dniu, Delmira E. Mamani rozpoczęła pierwszy etap na drodze rozeznawania swojego powołania, doświadczając życia w naszej wspólnocie zakonnej. Dziękując Bogu za powołanie s. Alejandry Flores i Delmiry E. Mamani do naszej Rodziny zakonnej, otaczajmy je nasza modlitwa.

„Niech ten święty ogień miłości Bożej coraz goręcej i jaśniej w twoim sercu płonie, aby żadne trudności ani czekanie ani nic na świecie nie ostudziło Twego serca w tym przedsięwzięciu pobożnym (List bł. E. Bojanowskiego do kandydatki Jadwigi Głowacz, 24.01.1859).

 

Siostry Służebniczki BDNP

Cochabamba -Boliwia

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności