Pochód Świętych przez „Bramę Nieba”
05 listopada, 2022

W Kamieniu (diecezja rzeszowska) odbył się Pochód Świętych, który ze śpiewem, po okrążeniu naszej świątyni, przeszedł przez „Bramę Nieba” do kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po krótkiej prezentacji przez dzieci sylwetek błogosławionych i świętych rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. W tym roku pośród nas było wielu świętych, min.: św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Łucja,  św. Wojciech,  św. Stanisław Kostka, św. Królowa Jadwiga, św. Barbara, św. Agnieszka, bł. kard. Stefan Wyszyński, bł. Edmund Bojanowski, bł. Hanna Chrzanowska, bł. Carlo Acutis, Matka Boża i wielu innych świętych.

Eucharystia zakończyła się nabożeństwem październikowym. Różaniec poprowadziły dzieci przebrane za świętych i błogosławionych.

Następnie  litanią do Świętych i Błogosławionych w domu katechetycznym  rozpoczął się bal. Nie zabrakło zabawy, tańców i konkursów.

Tegoroczny spotkanie w dniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych miało na celu przypomnieć nam, że święci i błogosławieni są wśród nas a my – i tutaj na kamieńskiej ziemi – możemy zostać świętymi.

s. M. Paulina Szołdra

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności