Piknik w Ochronce w Gostyniu
26 września, 2023

W niedzielę 17 września w naszej Ochronce było bardzo tłocznie i radośnie. A wszystko za sprawą „Pikniku z Edmundem”, który odbył się w ramach projektu „Śladami bł. Edmunda” realizowanemu wraz z Fundacją Fabryka Pomysłów. Projekt ten otrzymał dofinansowane ze środków programu: „Działaj Lokalnie” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dziecko. Dzięki temu mogliśmy do naszej Ochronki zaprosić wszystkich mieszkańców Gostynia i okolic.

Na naszym odnowionym placu zabaw stanęła scena na której wystąpiła Schola dziecięca z gostyńskiej Fary, Schola Św. Trójcy z Osiecznej i Zespół Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło” działający przy Farze. Pogoda była wspaniała, a w nasze progi przybyło mnóstwo gości. Na każdego czekały różne atrakcje. Były dmuchańce, malowanie twarzy, zadania sportowe przygotowane przez trenerów z Akademii Reissa, zabawy i tańce dla dzieci (i nie tylko), na trochę starszych czekała loteria fantowa z nagrodami i pyszne domowe jedzenie. Miała też miejsce premiera wystawy przedstawiającej posługę Sióstr Służebniczek wśród dzieci na całym świecie.

W trakcie pikniku przybył sam Edmund – zupełnie jak żywy! Przechadzał się po naszym ogrodzie i każdy mógł sobie z nim zrobić zdjęcie w prawdziwej Foto-budce!

To było spotkanie w wielkiej Edmundowej rodzinie… Tak jak pragnął tego bł. Edmund – Ochronka stała się miejscem spotkania z drugim człowiekiem. Był to naprawdę niesamowity czas w którym każdy mógł poczuć się u nas jak w domu!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wielkiego dzieła! Siostrom, Paniom pracującym w Ochronce, Rodzicom dzieci ochronkowych, członkom Rodziny bł. Edmunda,  wszystkim dobrodziejom, dzięki którym to spotkanie mogło mieć miejsce!

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności