Uczniowie Misjonarze – 41. pielgrzymka z Tarnowa do Tuchowa
Droga, modlitwa, wspólnota i misja. To trzy słowa, które najlepiej oddają to, czego doświadczyliśmy podczas pieszej pielgrzymki z Tarnowa do Tuchowa, organizowanej jak co roku przez nasze Zgromadzenie.
Pod hasłem „Uczniowie Misjonarze” wyruszyliśmy razem – dzieci, młodzież i dorośli – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Pielgrzymi szli w rytmie śpiewu i rozmów, ale nie brakowało też chwil zatrzymania i skupienia. Ks. Paweł Bogaczyk – proboszcz Parafii św. Jadwigi w Dębicy towarzyszył nam duchowo, wygłaszając konferencję. Wyjątkowym momentem było świadectwo braci z Cenacolo w Porębie Radlnej – szczere, odważne i pełne nadziei.
Eucharystię celebrował o. Stanisław Paprocki CSsR. Eucharystia stała się duchowym sercem całej pielgrzymki. W niej zebrało się wszystko: trud drogi, radość wspólnoty oraz modlitwa w intencji nowych powołań.
Pielgrzymowało ok. 600 osób: wiele naszych sióstr, m.in. Matka Generalna Małgorzata Kaput, Siostra Prowincjalna Alicja Zielińska, Siostra Prowincjalna Urszula Kowal, Siostry z formacji początkowej oraz bracia redemptoryści i bracia kapucyni.
Wracaliśmy do domów zmęczeni, ale – i to jest najważniejsze – wewnętrznie bogatsi. Z przekonaniem, że modlitwa o powołania ma sens. I że bycie uczniem misjonarzem zaczyna się w drodze wiary, we wspólnocie. Matce Bożej Tuchowskiej złożyliśmy wszystkie intencje naszych serc i tych, którzy prosili nas o modlitwę.



