Pierwsza sobota
05 września, 2020

Dziś pierwsza sobota miesiąca, dzień modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy moje i całego świata. Nie wiem czy wiesz, ale tajemnicę Pierwszych Sobót Maryja przekazała wraz z objawieniami w Fatimie. W 1917 roku ukazała się trojgu pastuszkom Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi, gdzie przede wszystkim prosiła o modlitwę różańcową w intencji grzeszników. Bardzo zachęcała, aby ludzie nie grzeszyli, nie obrażali Boga, ale pokutowali i nawracali się. Podczas tych spotkań Piękna Pani, bo tak nazwały Maryję dzieci, zwróciła szczególną uwagę, aby rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca oraz aby poświęcić Mu Rosję. Prosiła również o Komunię Świętą wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca.

Kilka lat od pierwszego objawienia Maryja ukazała się Łucji w 1925 roku i z taką prośbą zwróciła się do niej:

Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć Mi będą w intencji zadośćuczynienia.

Powracam dziś do tej bardzo ważnej prośby Maryi, aby zachęcić Ciebie do praktykowania Pierwszych Sobót Miesiąca. Może dziś jest ten odpowiedni moment? To nabożeństwo nie jest zarezerwowane dla osób starszych czy poświęconych Panu Bogu. To nabożeństwo jest dla Bożych wojowników, którzy pragną ratować świat. Dla tych, którzy sami bardzo potrzebują miłosierdzia i chcą przepraszać za swoje słabości i grzechy.

Podejmij ze mną dziś wynagradzającą modlitwę, a zobaczysz jak Maryja będzie zmieniać Twoje serce, jak będzie przemieniać Twoje spojrzenie na siebie i innych. Złapmy się dłoni Maryi i pozwólmy, aby nas poprowadziła. Powierzyć się Jej, to zaufać jak dziecko. Maryja zawsze prowadzi do Jezusa, dlatego tak ważne jest spotkanie z Nim w Komunii Świętej. Nie czekaj na kolejny miesiąc, ale dziś zacznij wynagradzać i stań się Bożym Wojownikiem najpierw w swoim życiu, a potem wśród tych, z którymi jesteś na co dzień.

Ja dzisiaj zaczynam, a Ty?

s.M. Katarzyna Szulc

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności