Pielgrzymka krakowskiej Rodziny bł. Edmunda do Komańczy
14 czerwca, 2021

W dniach 5 – 6 czerwca 2021 roku Rodzina bł. Edmunda z parafii św. Szczepana w Krakowie wraz z siostrami służebniczkami: s. Ligią Wlezień i s. Akwillą Lipiak udała się na dwudniową pielgrzymkę. Wyjazd zaplanowała i przygotowała s. Ligia i Lech Garnowski. Na pielgrzymim szlaku znalazły się: Miejsce Piastowe, Dukla, Komańcza, Myczkowce i Solina. Pielgrzymkę poprzedziliśmy modlitewnym przygotowaniem łącząc się za pośrednictwem TV TRWAM z Jasną Górą i uczestnicząc w codziennych Apelach Jasnogórskich przed Cudownym Obrazem Batki Bożej.

W Miejscu Piastowym zwiedziliśmy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza oraz muzeum Jemu poświęcone. Naszym przewodnikiem był ks. Jan Seremak CSMA.

W Dukli uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium św. Jana z Dukli, po czym udaliśmy na cmentarz wojenny, na którym spoczywają ofiary z czasu I i II Wojny Światowej. Tam modliliśmy się za poległych spoczywających w masowych mogiłach. Następnie pojechaliśmy na górę Zaśpit, gdzie zbudowano kościół w miejscu pustelni św. Jana. Mogliśmy też zaczerpnąć wody ze źródła, które tam się znajduje.

 W Komańczy byliśmy w cerkwi Opieki Matki Bożej zwiedzając jej wnętrze i słuchając niezwykle ciekawego opowiadania miejscowego księdza obrządku greckokatolickiego ks. Andrzeja Żurawia. Następnie udaliśmy się do Klasztoru Sióstr Nazaretanek – miejsca internowania Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasza Rodzina odnowiła w klasztornej kaplicy Śluby Jasnogórskie napisane w tym miejscu przez Prymasa Tysiąclecia. Udaliśmy się też do nieodległego miejsca, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Leśnej, którą wzniesiono na pamiątkę niezwykłych wydarzeń związanych z Matka Bożą, a opisanych przez licznych świadków.

W Myczkowcach przeszliśmy szlakiem Ogrodu Biblijnego będącego niezwykłym sposobem zapisu wydarzeń Starego i Nowego Testamentu oraz ciekawą formą biblijnej katechezy. Na tym terenie zwiedziliśmy też ekspozycję miniatur budowli cerkiewnych z terenu Polski, Ukrainy i Słowacji.

W Solinie zakończyliśmy trasę naszego wyjazdu spacerując koroną zapory Jeziora Solińskiego i podziwiając malownicze widoki.

                                                                                               Wojciech Kaja

Fotografie – członkowie Rodziny bł. Edmunda

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności