Piękno bycia kobietą
31 lipca, 2021

Bł. Edmund Bojanowski był mocno związany ze swoją mamą, dlatego tak bardzo przeżył jej śmierć. Mimo że miał wtedy 20 lat to bardzo jej potrzebował. Jednak Bóg miał inne plany. To właśnie od swojej mamy Edmund dowiedział się o jego cudownym uzdrowieniu oraz o szczególnej matczynej opiece, jaką Maryja otaczała Edmunda.

Właśnie takim powołaniem obdarował Bóg kobietę.  Odkrywam, że jako kobieta jestem powołana do tego, aby być czułą, cierpliwą, zawsze wyrozumiałą i gotową do poświęceń Kobietą – Matką. Gorąco zachęcam, zgłębiaj tajemnicę szczególnego wybrania. Rola kobiety jest wręcz niezastąpiona. Bł. Edmund patrząc na Maryję i doświadczając miłości swojej mamy tak pisał:

Niewiasta jest żywym przybytkiem Piękna, Miłości, Życia, (jako dawczyni życia i żywicielka – jako Wychowawczyni i dziedzicząca wszelkie tradycje – jako nie znająca rozdziału, abstrakcji, lecz wszystko pojmująca w życiu i zrosłości wszelkich żywiołów). Jest zarazem wyrazem młodości. Piętno młodości, Piękna (poezja). Miłości (łagodność życia). W niewieście, czyli w Tobie odbija się to piętno najwyraźniej. Stąd Najświętsza Panna Królową – poszanowanie niewiast – ich górowanie moralne.

Wydaje mi się, że kiedy zaczniesz odkrywać swoje piękno i niepowtarzalną wartość, najpełniej zrozumiesz to spoglądając na Maryję. Ona jest wzorem umiłowania swojego powołania do bycia Matką. Misją kobiety jest miłowanie, dlatego wpatruj się w oczy Maryi. I nie myśl, że tracisz czas, kiedy rozważasz w sercu tajemnice Jej życia w połączeniu z Twoim życiem. Nie zapomnij na koniec miesiąca, czyli dziś, podziękować za dar życia, za to, że kolejny miesiąc za Tobą. 

 

 

 

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności