Owocny czas u stóp Maryi
19 maja, 2024

W ramach formacji przygotowującej nas do złożenia ślubów wieczystych w dniach od 1 – 5 maja br. miałyśmy okazję przeżyć piękne spotkania w gronie junioratu u boku naszej Mamy – Matki Bożej Tuchowskiej. Dany nam przez Boga czas rozpoczęłyśmy tradycyjną Pieszą Pielgrzymką z Tarnowa do Tuchowa. Była to dla nas okazja do wyrażania Bogu wdzięczności za bezcenny dar powołania, jak i możliwość ofiarowania trudu i modlitwy w intencji nowych powołań do naszego Zgromadzenia.  W następnym dniu miałyśmy skupienie, którego tematem był ślub czystości. Towarzyszący nam ks. Krzysztof Kowal MS na nowo pomógł spojrzeć każdej z nas na ten przepiękny dar, jakim jest czystość, ukazując nie tylko to, co jest w nim trudne, ale przede wszystkim piękne. Czas skupienia, modlitwy, adoracji i milczenia zakończyłyśmy w Uroczystość NMP Królowej Polski, świętując ze wspólnotą sióstr w Tuchowie 174. rocznicę powstania naszego Zgromadzenia. Była to okazja do radosnych spotkań, śpiewów, tańców, a dla wielu z nas także do ponownego zaproszenia Maryi do swojego życia. Chociaż poranek 4. maja zakończył czas spotkań w małym (9 sióstr), ale bardzo radosnym gronie junioratu, to jednak dla czterech z nas przyniósł wiele niespodziewanych chwil, darów i Bożych łask. To było jedno z ostatnich comiesięcznych spotkań w gronie probantek. Przez cały dzień towarzyszyła nam Maryja, szczególnie w tajemnicy Jej zwiastowania. Podczas modlitwy, rozmów i wspólnej wyprawy na Brzankę zastanawiałyśmy się nad tajemnicą maryjnego Fiat, w czym towarzyszyła nam s. M. Maria Płatek. 

Dla mnie, osobiście był to bardzo ważny czas zbliżenia się na nowo do Matki Bożej, powierzania Jej siebie i wszystkich skrywanych w sercu trosk i spraw. Wierzę mocno, że Ona ciągle prowadzi mnie do Jezusa, kiedy czasem gubię Go sprzed moich oczu. 

W niedzielne popołudnie spotkanie dobiegło końca. Pożegnałyśmy Tuchów i zabierając w sercu to wszystko, czego mogłyśmy doświadczyć powróciłyśmy do naszych wspólnot. Niech dobro, które było naszym udziałem pomnaża się w życiu i przynosi obfite owoce w dalszej drodze formacyjnych zmagań o świętość.

s. M. Anna Sak

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności