04 maja, 2024

22 kwietnia 2024 roku członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego z Rudnika nad Sanem wraz z pielgrzymami z Niska i Stalowej Woli, udali się na pielgrzymkę do Markowej. Poznając historię Polaków oddających swoje życie w obronie drugiego Człowieka, każdy zadaje sobie pytanie „skąd taka siła?”. Odpowiedź jest jedna, to żywa wiara i relacja z Bogiem obecnym w ludzkim sercu dodać może sensu każdemu codziennemu wyborowi. Rodzina Ulmów będąca jasnym przykładem miłości miłosiernej względem drugiego człowieka, jest wzorem dla nas, tak często zatrzymujących się na wygodzie. Tymczasem poznając determinację Żydów oraz Polaków podającym pomocną dłoń zauważyć można, że dobro tkwiące w człowieku jest ogromne i wola życia także.
Centrum stanowiła Eucharystia przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów.

Następnym punktem pielgrzymki był Łańcut, a tam zwiedzanie Zamku Hrabstwa Potockich. Poznając polską historię nie tylko zdobyć można wiedzę, ale przede wszystkim ustawić swoją własną hierarchię wartości.

Kolejnego dnia w Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W Stalowej Woli członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego z Rudnika nad Sanem uczestniczyli w modlitwie.

s. Dorota Gościńska

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności