OBROŃCZYNI ŻYCIA Z GUADALUPE
12 grudnia, 2020

Adwentowa droga z Maryją to poznawanie i odkrywanie Jej duchowego piękna. W tę sobotę wyruszymy do Guadalupe w Meksyku, aby spotkać się z Maryją, jako Obrończynią Życia.

12 grudnia 1531 roku, Indianinowi św. Juanowi Diego ukazała się Matka Boża zwracając się do niego w jego ojczystym języku nahuatl. Maryja była ubrana w różową tunikę i błękitny płaszcz oraz opasana czarną wstęgą, co dla Azteków oznaczało, że była brzemienna. Podczas tego spotkania Matka Boża poprosiła o budowę kościoła zapewniając jednocześnie, że będzie ocierać łzy i wspierać ludzi. Poprosiła również, aby przekazać tę wiadomość Ks. Biskupowi. Juan Diego tak zrobił, ale trudno było Ks. Biskupowi tak od razu uwierzyć w to, że z nieba przychodzi Matka Boża i prosi o świątynię. Indianin więc zwrócił się z prośbą do Matki Bożej o jakiś znak, żeby przekonać Biskupa. W czasie kolejnego spotkania Maryja kazała Indianinowi wejść na szczyt wzgórza. Rosły tam przepiękne kwiaty. Madonna poleciła Juanowi nazbierać całe ich naręcze i schować je do płaszcza. Juan szybko spełnił to polecenie, a Maryja sama starannie poukładała zebrane kwiaty. Juan natychmiast udał się do biskupa i w jego obecności rozwiązał rogi swojego płaszcza. Na podłogę wysypały się kastylijskie róże, a biskup i wszyscy obecni uklękli w zachwycie. Na rozwiniętym płaszczu zobaczyli przepiękny wizerunek Maryi z zamyśloną twarzą o ciemnej karnacji, ubraną w czerwoną szatę, spiętą pod szyją małą spinką w kształcie krzyża. Jej głowę przykrywał błękitny płaszcz ze złotą lamówką i gwiazdami, spod którego widać było starannie zaczesane włosy z przedziałkiem pośrodku. Maryja miała złożone ręce, a pod stopami półksiężyc oraz głowę serafina. Za Jej postacią widoczna była owalna tarcza promieni. 

Właśnie ten płaszcz św. Juana Diego, wiszący do dziś w sanktuarium wybudowanym w miejscu objawień, jest słynnym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Na obrazie nie ma znanych barwników ani śladów pędzla. Na materiale nie znać upływu czasu, kolory nie wypłowiały, nie ma na nim śladów po przypadkowym oblaniu żrącym kwasem. Oczy Matki Bożej posiadają nadzwyczajną głębię. W źrenicy Madonny dostrzeżono niezwykle precyzyjny obraz dwunastu postaci.

Dziś, modlitwą otaczam wszystkie kobiety, szczególnie te w Polsce, aby zapragnęły być obrończyniami życia. Modlę się, aby dzięki Matce Najświętszej odkryły macierzyństwo, jako dar i nie przestraszyły się zadań, jakie są z nim związane, ale by stały się obrończyniami życia.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności