Objawienia w Fatimie – Cud słońca
10 października, 2020

Podczas dzisiejszego spotkania pragnę duchowo wybrać się z Tobą do Fatimy. Chcę powrócić do ostatniego z sześciu spotkań Maryi z Hiacyntą, Franciszkiem i Łucją. Wybieramy się tam na kilka dni przed ostatnim w tym roku nabożeństwem fatimskim, które będziemy przeżywać 13 października. Właśnie tego dnia w 1917 roku na miejscu objawień zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Możemy zastanawiać się, jak dowiedzieli się o tym, skoro nie było Internetu i mediów społecznościowych? Jednak dobre wiadomości docierają nawet wtedy, gdy nie ma zasięgu w sieci.

Tego dnia bardzo mocno padał deszcz, ludzie szli w błocie, przemoczeni do suchej nitki. Wraz z Pastuszkami podążali na spotkanie z Piękną Panią. Oczywiście pośród pielgrzymów byli i tacy, którzy mieli nakaz służbowy, żeby zbadać sprawę. Byli też ciekawscy, którzy usłyszeli, że tego dnia ma się wydarzyć cud. I wreszcie ci pobożni, którym zależało na spotkaniu z Maryją. Podczas rozmowy Matki Bożej z Łucją dokonał się cud o jakim wcześniej mówiła Maryja – Cud Słońca, które zaczęło obracać się i jakby tańczyć. Tańczące i jasno lśniące słońce widzieli wszyscy. Słońce lśniło jak nigdy dotąd. Ludzie spostrzegli się, że ich przemoczone od deszczu ubrania w jednej chwili wyschły. Światło słońca bardzo intensywnie odbijało się na ziemi. Widoczne było na drzewach, na twarzach ludzi, przyjmując świetliste, różnobarwne odcienie. Słońce, jak kula ognia trzykrotnie zaczęło się poruszać i drżeć. Ten cud trwał około 10 minut. Na samym końcu słońce wspięło się wysoko, na nowo przyjmując spokojny wygląd. Podczas każdego ze spotkań Maryja prosiła dzieci o odmawianie różańca, o pokutę i wytrwałość w modlitwie.

Maryja, jako nasza Matka, podczas każdego z objawień przychodzi, aby przypominać nam o tym, że jesteśmy Jej duchowymi dziećmi. Troszczy się o nas i pragnie widzieć nas w Niebie, dlatego nie ustaje w zabiegach o nasze zbawienie.

Nasze mamy od najmłodszych lat czuwają nad nami. Maryja, jako nasza Matka również dzisiaj zaprasza nas do odmawiania różańca – modlitwy, podczas której możemy doświadczać cudów. Dziś sobota więc znajdź czas na spotkanie z Matką i wybierz się na nabożeństwo różańcowe do swojej parafii. Zostaw dla Niej świat wirtualny i inne niewiele znaczące rzeczy. Wybierz się sercem do Fatimy, aby wsłuchiwać się w przesłanie Maryi i złóż u Jej stóp piękny bukiet róż utkany z różańcowej modlitwy. Wraz z Hiacyntą, Franciszkiem i Łucją wołaj z wiarą:

O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają.

Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Z najgłębszą czcią i żalem za moje grzechy, ofiaruję Tobie drogocenne Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na całej kuli ziemskiej, jako zadośćuczynienie za grzechy, przez które On sam jest znieważany. Na mocy nieskończonych zasług Jego Najświętszego Serca i przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie nieszczęśliwych grzeszników. Amen.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności