Mój Patron – czym mnie wciąż zachwyca?
22 marca, 2021

Pozdrawiamy wszystkich świeckich należących do terenowych kół zwanych „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” z racji Święta Patronalnego, którego przypada w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – 25 marca.

W duchowej więzi z tymi, którzy żyją charyzmatem bł. Edmunda Bojanowskiego, publikujemy świadectwo jednej z członkiń – autorki obrazu „Zwiastowanie Pańskie” (olej na płótnie 60×80 cm, 2017 r.- oryginał znajduje się na Ukrainie). Jest to Krystyna Kochanek, członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zapraszamy też innych członków „Rodziny” do dzielenia się tym, jak formacja i podejmowany apostolat w duchu edmundowym pomaga Wam żyć wiarą w trudnej codzienności.

Oddajemy głos p. Krystynie:

Bł. Edmund Bojanowski to piękny Mąż Boży!

Zachwycił mnie już w dzieciństwie. Zapragnęłam Go naśladować: w Jego dbałości o wysoką kulturę osobistą, o życie Słowem Bożym i Eucharystią, o ducha patriotyzmu, o miłość do dzieci.

Realizowałam to dotychczas przez 25 letnią pracę w szkole, posługę lektorską w parafii, przez pracę plastyczną, ofiarując obrazy i rysunki w kraju i na misje, organizując wystawy prac, np. w 200-lecie urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego.

Jego dzieło wciąż staje się dla mnie natchnieniem i mobilizacją do przezwyciężania moich słabości. Dzięki Niemu odkryłam, że „Ja nic nie znaczę. Bóg kieruje wszystkim” i działa przez słabe narzędzia, gdy Mu tylko na to pozwalamy, otwieramy się na Jego miłość i przemieniającą łaskę.

Życie Bł. Edmunda Bojanowskiego było nieustannie zagrożone przez nieuleczalną chorobę – podobnie, jak my teraz tego doświadczamy w zmaganiu z wirusem. On jednak nie celebrował swojego cierpienia i dolegliwości choroby, ale pozwalał, by to wszystko kształtowało jego osobowość. Dlatego mimo słabego zdrowia spieszył innym z pomocą, przynosił żywność, lekarstwa, sprowadzał kapłana do ciężko chorych, aby pojednani z Bogiem przekraczali próg wieczności.

Dziękuję więc Bogu za każdy nowy dzień życia i za to, że mogę w nim uwielbiać Boga oraz uczynić coś dobrego dla innych, moich bliźnich, potrzebujących.

 

Krystyna, lat 64, nauczyciel i plastyk

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności