Modlić się za żywych i umarłych
03 kwietnia, 2021

Modlitwa jest konieczna dla duchowego życia. Często modlimy się za najbliższych i dobrze, że tak jest. W tym uczynku Jezus zaprasza nas, aby pójść trochę dalej, tzn. modlić się za tych, o których nikt nie pamięta. Dlaczego mamy się modlić za bezimiennych? Jeden drugiego brzemiona noście” – powiedział nam w Liście do Galatów św. Paweł Apostoł.

O zmarłych głównie pamiętamy w listopadzie, bo taka jest nasza tradycja. A przecież codziennie możemy się za nich modlić. Oni liczą na naszą modlitewną pomoc.

Kiedyś przeczytałam takie słowa: „Modlitwa to najcenniejszy dar, jaki możemy sobie nawzajem ofiarować”. Jezus w modlitwie Ojcze Nasz uczy nas modlitwy za wszystkich, za bliskich i dalekich, za tych, którzy nam dobrze czynią i tych, z którymi jest nam trudno.

Ten ostatni, omawiany uczynek miłosierdzia co do duszy chce otworzyć szeroko nasze serca na modlitwę za wszystkich. Słuchając radia, oglądając wiadomości w telewizji czy przeglądając portale internetowe widzimy, jak w wiele tragedii dzieje się w różnych miejscach na świecie, ile bólu i nieszczęść ludzkich. Usłyszane, czy przeczytane wiadomości nie mają być dla mnie nowinką, ale okazją do modlitwy, za tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

W najbliższym tygodniu otwórz swoje serce i w modlitwie powierzaj te osoby, o których wiesz, że bardzo potrzebują wsparcia. Modlitwy nasze nie zmieniają świata, ale zmieniają ludzi, a ludzie zmieniają świat.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności