Międzynarodowy Projekt Ewangelizacyjny z Danii na ŚDM
14 lutego, 2023

Dania jest krajem, w którym katolicy żyją w diasporze. Zaledwie niecałe 1% ludności to katolicy i to z ponad 100 narodowości. Podziw budzi to, że wszędzie, gdzie jesteśmy i z jakich narodowości pochodzimy, możemy dziękować Bogu i zachwycić się nauką Jezusa, że utworzył KOŚCIÓŁ, w którym każdy może poczuć tą wspaniałą WSPÓLNOTĘ i doświadczyć, że wszędzie, na całym świecie, jesteśmy jedną RODZINĄ BOŻĄ.

Dzięki takiej różnorodności udało się, z pomocą Bożą i pod natchnieniem DUCHA ŚWIĘTEGO utworzyć dzieło Boże, jakim jest IKONA AMEN. Ktoś może powątpiewać w to, czy można oczekiwać czegoś z Danii skoro to kraj protestancki ?A jednak… Pan Bóg ma swoje plany i posłużył się prostymi ludźmi, którzy w trakcie pracy przy ikonie poczuli swoją godność dziecka Bożego, zostali dowartościowani i zaakceptowani, mimo swoich ograniczeń, koloru skóry, wykształcenia czy różnych poglądów. Oni doświadczyli, że we wspólnocie jest siła i tutaj zobaczyli, że Sternikiem w tworzeniu Ikony jest DUCH ŚWIĘTY. Mała kropeczka niewiele znaczy, ale zbiór wielu, wielu kropek układa się w tej ikonie w piękną mozaikę, tworzy obraz świata zanurzonego w Tajemnicy Boga i ukazuje rolę Maryi w dziele Bożego Zbawienia.

Unikatowa ikona została wykonana w 2017 r. przez młodych ludzi z 30 krajów świata w Kopenhadze, przy parafii św. Anny, pod kierownictwem s. Terezji Piękoś, służebniczki dębickiej. Wykonano ją za pomocą prostej metody stemplowania przy użyciu ołówka z gumką i farb akrylowych.

Ikona została przygotowana jako projekt na ŚDM w Panamie – otrzymała tytuł AMEN, który nawiązuje do tematu na ŚDM w Panamie: „Oto ja służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego”(Łk 1,38). Ikona AMEN wzbudziła duże zainteresowanie w szerokim kręgu ludzi w wielu krajach dzięki głębokiej symbolice i bogatemu przekazowi ewangelizacyjnemu.

Po ogłoszeniu tematu na ŚDM w Lizbonie „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39) nie było wątpliwości, że Ikona AMEN ma także powędrować na ŚDM w Lizbonie.

Obecnie pracujemy nad projektem na ŚDM do Lizbony. Żyjąc w świecie wirtualnym, w celach ewangelizacyjnych posługujemy się przekazem za pomocą strony internetowej

icon-amen.org

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten międzynarodowy projekt!

W myśl hasła „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”, chcemy zanieść radość Ewangelii na krańce świata.

Dołącz do nas!

Poznaj Ikonę AMEN, symbolikę, jej przesłanie, a dowiesz się, na czym polega nasz projekt ewangelizacyjny. Podziel się z innymi i podaj dalej tą radosną nowinę w twoim środowisku i poślij przez internet.

Otoczmy modlitwą różańcową cały świat!

Módlmy się razem z Maryją rozważając tajemnice różańcowe.

Pragniemy utworzyć na stronie internetowej www.icon-amen.org

Żywy różaniec z całego świata.

Zapraszamy do włączenia się w projekt międzynarodowy na ŚDM w Lizbonie z Ikoną AMEN przez wspólną modlitwę różańcową.

Módlmy się w 50 językach, na 6 kontynentach.

Mamy już nagrania Tajemnic Radosnych. Teraz czas na … Tajemnice Światła.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dołączyć się do tego projektu.

s. M. Terezja Piękoś
(Kopenhaga- Dania)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności