Medialna odsłona bł. Edmunda Bojanowskiego
23 stycznia, 2022

Wciąż odkrywany na nowo. Wszechstronny w działaniach na rzecz lokalnej społeczności i dalekosiężny w patrzeniu na człowieka jako osobę. Skromny szlachcic o wnikliwej wrażliwości na piękno literatury, przyrody i dusz ludzkich. Dostrzegający potrzeby czasu, cierpiący z ubogimi, bliski chorym w cierpieniu i towarzyszeniu w chwilach dochodzenia do pełni sił i przechodzenia do wieczności. Nieprzeciętny w poszukiwaniu sposobów by pomagać potrzebującym i jednoczyć siły wokół dobra. Pedagog dostrzegający odrodzenie ludzkości w małym bezbronnym dziecku ochraniając przez wychowanie. To wszystko możemy powiedzieć o bł. Edmundzie Bojanowskim. I choć żył w XIX wieku jest wciąż jakby na nowo odkrywany.

W roku 150 rocznicy jego śmierci Fundacja Miejsce Moje działająca na terenie Wielkopolski podjęła się ukazania bł.  Edmunda we współczesnych świadkach. Odkrywając symbole ukazane w ławeczce bł. Edmunda mieszczącej się na Rynku w Piaskach Gminie błogosławionego – dzieci, garnuszek i książka podążyła jego śladami.

Prapremiera filmu „…aby zawsze dostrzegać Człowieka” odbyła się w Dębicy 16 stycznia 2022 roku. Podczas dębickiego spotkania gościliśmy twórców filmu p. Agnieszkę Wujek i Dariusza Wujka z Fundacji Miejsce Moje oraz p. Sebastiana Nowaka autora scenariusza.

To wydarzenie z ukazaniem edukacyjnego filmu przygotowanego wraz ze scenariuszami zajęć wychowawczych odbyło się wraz z rozstrzygnięciem Międzynarodowego Konkursu „Maryja w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego”.

Film można obejrzeć na stronie www.odkrywamyhistorie.pl tam też znajdują się scenariusze do zajęć.

 Dzięki staraniom Fundacji oraz dzięki Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach we współpracy z  Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek  powstało także słuchowisko  „Sprawiedliwość jego będzie trwała zawsze”, które można posłuchać.

Bł. Edmund nie tylko zachwyca, ale On przede wszystkim motywuje do służby darami jakie każdy posiada. On także w swoich Pismach daje wskazania jak szukać sposobów by docierać do każdego człowieka, by jednoczyć a nie dzielić, by służyć a nie brać. Jego wszechstronne zainteresowania powalają odnaleźć się wielu. Świecki prekursor laikatu zaangażowany katolik, dla którego droga Kościoła była zawsze pierwsza inspiruje i otwiera na działanie Ducha Świętego.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności