Maryja w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego
27 stycznia, 2022

W roku 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego dla dzieci i młodzieży został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs plastyczny, literacki i muzyczny.

Bł. Edmund bardzo umiłował Matkę Bożą i przez cale swoje życie był Jej wdzięczny za dar cudownego uzdrowienia, jakiego On i Jego Rodzina doświadczyli, gdy był 4-letnim chłopcem. Dziękował w swoim sercu, ale też swoją postawą uczył miłości do Maryi Niepokalanej.

Nadesłane prace plastyczne ukazały piękno maryjnej drogi bł. Edmunda, widzianej oczami dzieci i młodzieży. Komisja dostrzegła ogromną wrażliwość i spośród 500 prac wybrała we wszystkich kategoriach te szczególnie wyróżniające i wydobywające talenty oraz kreatywność dzieci i młodzieży. Prace literackie ukazywały wzruszające i szczere świadectwa obecności Matki Bożej w życiu bł. Edmunda. Nagrodzona została pomysłowość oraz sprawność w operowaniu rymem prostym. Natomiast prace muzyczne pokazały bł. Edmunda w piosence i wyróżniały się świeżością i dynamizmem.

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 16 stycznia br. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, podczas której w liturgię byli zaangażowani laureaci konkursu, obecni wraz z rodzicami i opiekunami. Po Mszy świętej odbyła się prapremiera filmu edukacyjnego pt. „Aby zawsze dostrzegać Człowieka” ukazującego współczesnych świadków i dzisiejsze ślady życia bł. Edmunda Bojanowskiego. Po filmie odbył się długo oczekiwany moment, czyli nagrody, które wręczyła Matka Generalna s. M. Maksymilla Pliszka.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Kochanym Rodzicom, Wychowawcom i Siostrom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne odkrywanie talentów w dzieciach i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia multimedialnego wernisażu prac plastycznych https://www.youtube.com/watch?v=oVcWyrJwI64

 oraz filmiku z dnia rozstrzygnięcie konkursu https://www.youtube.com/watch?v=jAg5BJABxHA

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności