Majowe pielgrzymowanie
07 maja, 2021

Już po raz XXVI odbyła się Piesza Pielgrzymka z Tarnowa do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w intencji nowych powołań do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Tradycyjnie 1 maja pielgrzymi, indywidulanie lub w małych grupach, podjęli trud pielgrzymowania.

Podczas pielgrzymki uczestnicy mogli wspólnie modlić się przygotowanymi Godzinkami ku czci NMP oraz modlitwą różańcową. Na kanale YouTube można było wysłuchać pielgrzymkowych refleksji według tegorocznego hasła „Rodzina, w niej się wszystko zaczyna” na temat rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Ponadto, z serca dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się podzielić osobistym doświadczeniem poznania i życia na wzór bł. Edmunda. Centralnym momentem pielgrzymki była wspólna Eucharystia, którą koncelebrowali pielgrzymujący kapłani oraz o. Ludwik Łabuda – redemptorysta z tuchowskiej wspólnoty. Podczas homilii Ojciec podkreślił wartość rodziny, jako miejsca formacji dzieci do podjęcia życiowego powołania.

Podziękowanie za obecność i troskę o nowe powołania wszystkim obecnym oraz łączącym się duchowo przez transmisję internetową wyraziła Matka Generalna Maksymilla Pliszka. Podczas indywidulanej i wspólnotowej modlitwy pielgrzymi dziękowali za dar pięknej pogody i prosili o ustanie pandemii oraz o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele.

Na zakończenie Pielgrzymowania każdy uczestnik otrzymał modlitwę za rodziny, obrazek bł. Edmunda Bojanowskiego i przygotowany na tę okazję breloczek z filcu w kształcie serca z napisem „Bogiem silni”, przygotowany przez wolontariuszy z Koła Misyjnego przy parafii św. Krzyża w Dębicy.

Pielgrzymka do Tuchowa zakończyła Tydzień Modlitwy o Nowe Powołania w Kościele. Przez cały tydzień w nasze Wołanie o Powołanie włączyło się 1940 osób z Polski i z zagranicy. Głęboko wierzymy, że pielgrzymka jest zwiastunem nowego czasu, gdzie będziemy mogli wspólnie spotykać się na modlitwie.

s. M. Katarzyna Szulc

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności