Kim jesteś dla mnie, Chryste?
05 lutego, 2022

Przychodzi taki moment, w którym Jezus oczekuje odpowiedzi i samookreślenia. Czytam i słucham Słowa /Mt 16, 13-20 /, kiedy Piotr wyznaje, kim jest dla niego Jezus. I do mnie przychodzi pytanie: Kim dla mnie jesteś Chryste? To zapytanie nie o motywację, ale o Osobę, o hierarchię wartości. Dla Piotra Jezus był Mesjaszem i Panem, a dla mnie?

Odpowiedź nie musi być natychmiastowa. Tyle już słów wypowiedziałam i znam smak braku wiary, ale znam również miłosierne pojrzenie Chrystusa, które nie mówi: „A nie mówiłem, że upadniesz? Nie bądź pewna, bo pewność niepewna”.

On taki nie jest. Dziś już wiem, że pytając siebie, kim jesteś dla mnie Panie, pytasz o miłość i o serce. O to, kto jest w nim pierwszy, o kim teraz myślę…

W tym fragmencie Jezus nie tylko zadaje Piotrowi pytanie, ale również mówi mu, kim sam Piotr jest dla Niego. Widzę, że bardzo mało słuchamy tego, co Pan chce powiedzieć nam o nas samych.  A przecież, On najlepiej nas zna i wie, co jest w naszych sercach.

Nowy miesiąc, nowa szansa. Może to dobra okazja, aby sięgnąć po Pismo Święte… Posłuchać w telefonie nie tylko muzyki , a i nie tylko na YouTube można usłyszeć dźwięki. Zachęcam do codziennego, 15 minutowego słuchania Słowa Bożego. Dowiesz się, co Pan Bóg o Tobie myśli, a jak zaczniesz słuchać Słowa, to Ono zajmie się twoim sercem.  Otwórz się na Słowo!!! I zacznij żyć.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności