Kamień – rozpoczęcie Roku bł. Edmunda Bojanowskiego
26 czerwca, 2021

Msza św. sprawowana w kościele parafialnym w Kamieniu w niedzielę 13 czerwca 2021 r. o godz. 13.30 połączyła siostry służebniczki, kapłanów, członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, dzieci i rodziców z Przedszkola Parafialnego, dziewczęta z DSM, uczniów z Zespołu Szkół im. Stanisława Kostki w Kamieniu, Duchowych  Pomocników Powołań oraz wielu parafian – czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego – w jedną wspólnotę dziękczynienia. Zebrani dziękowali Dobremu Bogu za osobę bł. Edmunda Bojanowskiego, za 22. rocznicę jego beatyfikacji oraz prosili o dar kanonizacji. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marian Gwizdak, który wygłosił również okolicznościową homilię ukazując bł. Edmunda jako człowieka, który po trudach ziemskiego życia osiągnął  niebo. 

W oprawę liturgii Mszy św. włączyli się przedstawiciele rodziny parafialnej. Oni również przynieśli do ołtarza dary: przedszkolaki niosły Oko Bożej Opatrzności; dziecko szkolne świecę; młodzież rozpoczynająca przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania złożyła kwiaty; siostra służebniczka przyniosła relikwiarz Ojca Założyciela; członkowie Rodziny bł. Edmunda złożyli w darze Dziennik pisany własnoręcznie przez Edmunda Bojanowskiego a dziewczęta z DSM przyniosły chleb, wodę i wino. Nie zabrakło także pieśni o bł. Edmundzie, o które zatroszczył się miejscowy organista p. Tomasz.

Po wspólnej Eucharystii odbyło się dawno już oczekiwane i planowane, a niestety przez trwającą pandemię odkładane, spotkanie członków Rodziny bł. Edmunda. w sali Domu Parafialnego. Rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadziła s. M. Iwona Szopa. Na początku modlitwy siostra przywołała słowa bł. Edmunda o Miłosierdziu Bożym. Jedną z intencji wspólnej modlitwy była prośba o ustanie pandemii. Po modlitwie s. M. Danuta Sarata odczytała List Matki Generalnej do Członków Rodziny bł. Edmunda, omówiła bieżące sprawy, a także przypomniała o planowanych jesiennych rekolekcyjnych spotkaniach – na tę informację zebrani odpowiedzieli uśmiechem i żywymi wspomnieniami z uczestnictwa w poprzednich rekolekcjach… W tym czasie gromadką przybyłych na spotkanie dzieci opiekowała się s. M. Paulina Szołdra. Na spotkaniu był również obecny nasz ks. proboszcz Marian Gwizdak. Był to czas wspólnej modlitwy, radosnego spotkania, a także rozmów, wspomnień przy ciastku, Edmundowej kawie oraz smakołykach przygotowanych przez członków naszej kamieńskiej Rodziny Edmundowej.

W tygodniu poprzedzającym rocznicę beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego, Przedszkolaki przypomniały sobie osobę i życie Edmunda Bojanowskiego, jego miłość do dzieci, ubogich i chorych, śpiewały piosenki o swoim Patronie, a także wykonały portrety Edmunda Bojanowskiego. Dzieci otrzymały również kolorowanki Jak Amelka znalazła Boga. Dla rodziców w przedszkolu i dla parafian w gablocie przed kościołem, siostry przygotowały okolicznościowe gazetki, by wszyscy jeszcze bardziej mogli poznać tego prostego i zarazem wielkiego człowieka – Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Niech w tym wszystkim Bóg będzie uwielbiony.

s. M. Iwona Szopa

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności