Jasełka w Nowym Kamieniu
07 stycznia, 2022

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku  po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. NSJP w Kamieniu odbyły się Jasełka pt.: I Ty możesz spotkać Jezusa w wykonaniu dziewcząt należących do DSM-u.

Tegoroczne misterium Bożonarodzeniowe przybliżyło parafianom  prawdę o nieustannym poszukiwaniu Jezusa na drogach naszego życia. Pobudziło widzów do refleksji i uświadomiło, że aby spotkać Jezusa, najpierw trzeba spotkać człowieka. Tradycyjnie po raz kolejny przeszliśmy drogę do Betlejem, spotykając na niej Pasterzy, Mędrców, Aniołów, a nawet Żyda. Wszyscy razem i każdy z osobna, bez względu na pochodzenie, bogactwo, dotarliśmy na spotkanie z nowo narodzonym Jezusem.

Całość przedstawienia ubogacona została tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Oryginalny występ budził żywe zainteresowanie widzów.

Występujący aktorzy to młodzi ludzie, wyjątkowo utalentowani, którzy z ogromnym zaangażowaniem i zapałem świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać nam jak skutecznie otwierać się na Boże działanie.

Tej niedzieli wszyscy poczuliśmy się jedną, wielką rodziną, w której panuje radość, życzliwość i zrozumienie. Odczuliśmy, że każdy z nas może w codziennym życiu spotkać Jezusa,  odkrywając Jego obecność w drugim człowieku.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał ks. Proboszcz Marian Gwizdak, który podziękował uczniom za występ oraz obdarował aktorów słodkim upominkiem.

s. M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności