Integralna pedagogika przedszkolna w systemie wychowania Edmunda Bojanowskiego. Kontynuacja i zmiana.
11 września, 2020

Jesteśmy świadkami jak na naszych oczach toczy się walka o duszę dziecka. Obowiązkiem moralnym nas ludzi wierzących w Boga jest ochrona dziecka przed wszelkimi zagrożeniami.

Zapraszamy do lektury książki s. dr hab. Marii Opiela prof. KUL – siostry naszego Zgromadzenia – pt. „Integralna pedagogika przedszkolna w systemie wychowania Edmunda Bojanowskiego. Kontynuacja i zmiana” (wydanej przez Wydawnictwo KUL w Lublinie w 2013 r.). W pozycji tej m.in. zostały omówione antropologiczne podstawy integralnej pedagogiki przedszkolnej, a w niej zagadnienia tj. dziecko jako podmiot wychowania, osoba i osobowość wychowawcy, relacje osobowe w procesie wychowania, przekaz i urzeczywistnianie wartości w procesie wczesnego wychowania. W książce został poruszony również temat współpracy z rodzicami oraz ze środowiskiem lokalnym we wczesnej opiece i edukacji dziecka.

Wszystkich zainteresowanych tą pozycją odsyłamy do Repozytorium Instytucjonalnego KUL, gdzie jest zamieszczona na stronie repozytorium.kul.pl. Kliknij TUTAJ.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności