Imieniny Matki – święto sióstr
12 sierpnia, 2020

Dla nas Służebniczek bieżący rok jest szczególnym! Jest to bowiem rok, w którym mija 170. rocznica powstania Zgromadzenia.

To czas, w którym wracamy do początków i ze szczególną uważnością rozważamy zostawione nam słowa naszego Założyciela – bł. Edmunda Bojanowskiego. Ostatnie zdania wypowiedziane przed śmiercią przeżywamy jako Jego duchowy Testament dla nas. Brzmiały one następująco:

„Gdybym tu miał zgromadzone wszystkie siostry, to bym powtórzył im, co św. Jan umierając uczniom swoim powiedział: Synaczkowie moi kochajcie się i ustawicznie to bym powtarzał:
Siostry moje kochajcie się i kochajcie się
To możesz powiedzieć wszystkim, a reszty Duch święty nauczy Was.
Co zawsze polecałem dziś powtarzam, przede wszystkim prostotę zalecam
Dopóki ta w Zgromadzeniu trwać będzie dopóty będzie w nim błogosławieństwo Boże”

A zatem pierwsza zachęta: Kochajcie się i kochajcie się! Żyjąc we wspólnocie, pod jednym dachem – jest wiele okazji do wyrażania miłości i życzliwości. Z pewnością każda chwila jest dobra okazją. Ale są też okazje szczególne, np. imieniny danej siostry! To wyjątkowy dzień każdej siostry, w którym szczególnym darem, jaki otrzymuje od pozostałych sióstr jest modlitwa!

14 sierpnia, w dzień wspomnienia św. Maksymiliana – taki dzień imienin przeżywa nasza Matka Generalna s. Maksymilla. To dzień naprawdę wyjątkowy – dzień świętowania wszystkich sióstr. W tym dniu z wielką radością siostry przybywają do domu generalnego (w tym roku, ze względu na pandemię nie mogłyśmy się zgromadzić tak licznie, jak co roku ale było równie pięknie!). Tak jak dzieci wokół matki w rodzinie naturalnej, tak my w dniu imienin, gromadzimy się wokół Matki naszej Rodziny Zakonnej! To dla nas dzień wyrażania wdzięczności i miłości!

Najpiękniejszy dar jaki, składamy to modlitwa i dlatego świętowanie zaczynamy od Eucharystii w intencji Solenizantki. Prosimy o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego, bo przecież bycie Matką dla tak wielu dzieci to wielkie zadanie!

Po Mszy Świętej krótka „akademia”. W tym roku nasze najmłodsze siostry juniorystki w montażu słowno – muzycznym przedstawiły myśli Ojca Edmunda. Zaszczyt złożenia Matce życzeń w imieniu wszystkich sióstr przypadł piszącej te słowa.

s. Marzena Włodarczak

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności