Ikona AMEN na Świętej Górze
28 marca, 2021

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ikona Zawierzenia AMEN trafiła do Bazyliki na Świętej Górze w Gostyniu. Została przygotowana przez s. M. Terezję Piekoś, służebniczkę dębicką, wraz z młodymi ludźmi z Polski, Słowacji, Austrii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Wietnamu, Rosji, Anglii, Indii, Syrii, Etiopii, Nigerii, Ugandy, Konga, Meksyku, USA, Norwegii, Szwecji, Japonii, Chin, Sri Lanki, Filipin, Argentyny, Brazylii, Boliwii oraz Danii, gdzie od wielu lat Siostra posługuje.

Ikona Maryi ukazuje wszystkich ludzi złączonych więzami miłości w Kościół i jest zaproszeniem do przyjmowania w życiu woli Bożej na wzór Maryi, której „TAK – Niech mi się stanie” odmieniło na zawsze dzieje ludzkości. Odkrycie i wypełnienie naszego powołania jest jakby odpowiedzią      na AMEN Maryi. Ikona jest we współczesnym świecie ewangelizacją. Odpowiedź na zaproszenie Anioła skierowanego do Maryi w Nazarecie dało nadzieję światu, ponieważ Chrystus przyszedł, aby ratować i ocalić to, co zginęło.

Ciesząc się obecnością Ikony AMEN w miejscu modlitwy rozeznania życiowego powołania bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszamy do wysłuchania homilii Prokuratora Krajowego Księży Filipinów ks. Mirosława Praska z Radomia.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności