Głos juniorystek 2021
06 sierpnia, 2021

Juniorystki, czyli te siostry, które są na kolejnym etapie formacji zakonnej, przeżywały w dniach  28.07. – 06.08.2021 r. dni odnowy w Krościenku nad Dunajcem. Oto świadectwo jednej z nich:

Był to dla nas wyjątkowy czas odnowy duchowej i fizycznej. Doświadczyłyśmy dobroci Pana Boga w wielu wydarzeniach. Górskie wędrówki stały się okazją do odkrywania piękna przyrody, budowania siostrzanych relacji oraz otwarcia na niespodziewane spotkania. Szczególnie ważnym momentem była dla nas wspólna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz osobista modlitwa. Słowo Boże oświecało nasze duchowe drogi.

Z radością skorzystałyśmy z posługi o. Samuela Karwackiego OSPPE, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem żywej więzi z Jezusem. Przypomniał o tym, że w naszym życiu to Jezus powinien być w centrum. Zadanie, które przed nami stoi to troska o radosną wierność Jezusowi ze świadomością, że to On będzie nam zawsze wierny.

Przeżyłyśmy również wartościowe spotkanie z Matką Generalną Maksymillą, w czasie którego dzieliłyśmy się doświadczeniem życia zakonnego oraz osobistymi radościami i troskami. We wspólnej rozmowie szukałyśmy odpowiedzi jak w dzisiejszym świecie żyć w jedności, miłości i prostocie. Cieszyłyśmy się również obecnością s. Savii, ekonomki generalnej o s. Haliny, które z pasją i troską o nasze Zgromadzenie dzieliły się z nami bogatym doświadczeniem. Oczywiście cały czas towarzyszyła nam s. mistrzyni Inga Gęza przez cichą, a zarazem ofiarną posługę i modlitwę.

Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu za ten piękny czas oraz całej wspólnocie Sióstr w Krościenku za otwarty dom i serca.

s. M. Klaudia Sochocka

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności