Dzień skupienia Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w Tuchowie
03 lipca, 2023

Dzień skupienia Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbył się w sobotę 17 czerwca 2023 r. w Tuchowie u Sióstr Służebniczek BDNP. Temat dnia skupienia: „Wierzę w Kościół Chrystusowy. Prowadzącym był o. Dariusz Pabiś  CSsR.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i konferencją nt. „Wierzę w Kościół – Lud Boży uczestniczący w misji kapłańskiej, prorockiej i królewskiej. Ojciec przypomniał nam, że Kościół narodził się na Krzyżu, z przebitego boku Chrystusa. Dzięki Kościołowi Chrystus nieustannie przemawia do nas w swoim Słowie, leczy rany, przebacza aż do skończenia świata. Natomiast kochać Kościół i odczuwać z Kościołem – co było tematem drugiej konferencji – to poszukiwać bliższej relacji z Chrystusem, który oddał życie za Kościół, przeżywać z Kościołem i w Kościele.

Kościół to ty i ja, to my. Należy się nad tym głęboko zastanowić i rozważać w swoim sercu, tak jak wydarzenia z życia Jezusa nosiła i rozważała w swoim sercu Maryja, a odpowiedź przyjdzie sama.

Otrzymaliśmy także zadanie domowe do przeczytania i  rozważenia fragmentów Pisma św. : 1Kor 5; Ap 2,3 (Listy do Kościołów); Mt 16,18.

W czasie spotkania przy kawie i ciastku zobaczyliśmy różnorodność wspólnoty: Warszawa, Tarnów, Odporyszów, Lisia Góra, Dębica, Tuchów.

W przygotowaniu do Mszy św. braliśmy czynny udział. Była też możliwość z korzystania z Sakramentu Pokuty.

Po Mszy Św. czekał nas bardzo smaczny obiad, po którym spacerując podziwialiśmy piękną scenerię ogrodu, a rozmawiając wymienialiśmy doświadczenia.

Po powrocie do kaplicy wielbiliśmy Pana Boga przed Najświętszym Sakramentem. Rozważaliśmy radosne tajemnice Różańca św., w godzinie miłosierdzia odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie śpiewem litanii uczciliśmy Serce P. Jezusa. Uwielbienie zakończył Ojciec błogosławieństwem i rozesłaniem.

Bogu niech będą dzięki. Chwała PANU.

                                                                                   Stanisława

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności