Dzień modlitwy i refleksji Rodziny bł. Edmunda w Krakowie
08 grudnia, 2023

Członkowie Rodziny z Krakowa, z parafii św. Szczepana, Nowej Huty, Zembrzyc i Jędrzejowa (razem 30 osób) przeżywali dzień skupienia 28 października 2023 r. w domu prowincjalnym w Krakowie.

Tematyka spotkania nawiązywała do treści programu duszpasterskiego: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Przewodnikiem duchowym był o. Dariusz Pabiś, redemptorysta z Lubaszowej.

W konferencjach omówił zagadnienie Kościół-wspólnota wiary, nadziei i miłości. W programie była też adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Eucharystia w intencji uczestników i ich rodzin. Uczestnicy mieli też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

Okazją do wspólnego zapoznania się i przedstawienia grup było spotkanie przy kawie i ciastku, a po obiedzie wspólnym śpiewem uczciliśmy bł. Edmunda dzieląc się podejmowanymi inicjatywami w grupach i parafiach.

Skupienie zostało uwieńczone wspólną modlitwą „Koronki do Bożego Miłosierdzia”.

s. M. Eliza Sułkowska

Świadectwa uczestników:

Drogie Siostry!

Dziękujemy za wspólny czas spędzony u Was na Dniu Skupienia 28.10.2023r.

Homilia Ojca Dariusza, redemptorysty umocniła nas, by swoją codziennością jeszcze bardziej wielbić Boga. Mieliśmy też czas dzielenia się  doświadczeniami, co pomogło, by zastanowić się nad sobą, jak jeszcze bardziej być otwartym na pomoc dla drugiego człowieka. Każdy z nas otrzymał także przesłanie od bł. E. Bojanowskiego. Zostaliśmy poczęstowani królewskim obiadem i słodkościami. Klimat spotkania, który stworzyły Siostry był pełen hojności, ciepła i serdeczności.

Tak nas wszystkich zgromadził bł. Edmund Bojanowski i dlatego Błogosławionemu i Siostrom wielkie Bóg zapłać!!!

Wspólnota bł. E. Bojanowskiego przy Parafii św. Szczepana w Krakowie

 

Na Dniu Skupienia dla RE pragnęłam być aż tu nagle się pochorowałam na covid i leżałam z gorączką. Modliłam się, jak co dzień za wstawiennictwem bł. E. Bojanowskiego, ale tym razem prosiłam też o tą łaskę, aby móc być w sobotę na skupieniu. Bardzo słaba, z okropnym katarem i kaszlem wybrałam się. Byłam w maseczce i trzymałam się z tyłu. Gdy zobaczyłam osoby w podeszłym wieku, a także z niepełnosprawnościami, to ucieszyłam się bardzo, że mimo wszystko jesteśmy. Wielką radością i mocą napełniła mnie nauka i homilia Ojca Dsariusza- redemptorysty. Odżyły we mnie pragnienia jeszcze większej wdzięczności wobec Boga i bliźnich za Kościół, Naszą Matkę, która nas przygarnia i karmi. Spotkanie przy stole było okazją doświadczenia czułej troski Sióstr o członków grup, którymi się opiekują. Spotkanie na dzieleniu się doświadczeniami wzbogaciło pomysłami, jak służyć, jak dzielić się tym, co mam z innymi, także nie należącymi do RE. Piękny to był widok: osoby bardzo młode i bardzo wcześnie urodzone, ale uśmiechnięte, pełne energii duchowej, ale też posłuszne s.Elize. Na koniec uzyskałam pomoc do malowania obrazu Anioła, czego zupełnie się nie spodziewałam. Taki Pan Bóg jest dobry i tak nas gromadzi wokół dobra bł. Ojciec Edmund.

Krystyna

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności