Być wrażliwym i wdzięcznym jak Edmund – weekendowe spotkanie w Tuchowie
01 grudnia, 2021

Wrażliwość i wdzięczność to temat spotkania, jakie odbyło się 26-28 listopada 2021 r. w Tuchowie. Wspólnie próbowałyśmy odkrywać dar zdrowych dłoni, nóg i młodego serca, które otrzymałyśmy, aby służyć.

Mogłyśmy doświadczyć, że nasze dłonie mogą czynić cuda, choć czasem wydaje się, że nie mamy talentów. Podczas artystycznych warsztatów, pod opieką s. Katarzyny Dulskiej i s. Urszuli Kowal, przygotowywałyśmy aniołki i gwiazdki na Bożonarodzeniowy kiermasz na rzecz budowy Domu Opatrzności dla Chłopaków w Skoczowie.

Ponadto odkrywałyśmy, że Bóg obdarował nas domem rodzinnym i miałyśmy okazję wspominać piękne chwile z dzieciństwa i własnoręcznie napisać do Rodziców list, który wysłałyśmy nie mailem, ale tradycyjną pocztą.

Na czas adwentu, który się rozpoczął podjęłyśmy postanowienie prowadzenia „Dziennika wdzięczności”, w którym każdego dnia będziemy zapisywać momenty uczynionego i doświadczonego dobra. Inspiracją do takiego postanowienia stał się dla nas bł. Edmund Bojanowski, którego poznawałyśmy w tych dniach przez pisma, jakie pozostawił oraz przez zabawę grając m.in. w karcianą grę na podstawie historii Jego życia. Mogłyśmy zobaczyć jak bł. Edmund odkrywał talenty literackie, a dzieląc się swoimi pomysłami budował wartościowe relacje z innymi.

Czas spotkania w Tuchowie wypełniony był wspólną modlitwą m.in. za siebie nawzajem, za naszych rodziców, bliskich oraz za mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie.

Zabawą integracyjną przygotowaną przez s. Annę i s. Monikę – nowicjuszki II roku oraz postulantki Anię, Magdę i Anię zakończyłyśmy stary rok liturgiczny.

W niedzielę poszłyśmy do Bazyliki Matki Bożej Tuchowskiej, aby w ręce Maryi złożyć każdy dzień adwentu. Bogu dzięki za ten czas. Już czekamy na kolejne spotkanie w domu Sióstr Służebniczek w Tuchowie.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności