40 lat obecności sióstr służebniczek dębickich w Tupizie (1982 – 2022)
01 kwietnia, 2022

40 lat obecności sióstr służebniczek dębickich w Tupizie (1982 – 2022)

Słowa znanej piosenki: „Daję Ci moje szczere serce, aby głosić bez lęku Twoją wielkość Panie. Moje ręce bez zmęczenia, z Twoją historią na moich ustach, odnajdując siłę w modlitwie” wyrażają rzeczywistość, którą ukazały swoim życiem pierwsze nasze siostry misjonarki w Boliwii: s. M. Petronela, s. M. Benedykta, s. M. Chyzanta, s. M. Żanetta i s. M. Erazma  – obecna aż do tej chwili w Boliwii, którą nazywamy Madre Erazma.

Siostry służebniczki dębickie przybyły do Tupizy 40 lat temu, przynosząc charyzmat naszego Ojca Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. Realizowały go służąc chorym w szpitalu Eduardo Eguía, podejmując misję ewangelizacyjną poprzez katechezę, wyjazdy duszpasterskie na wioski, posługę organistki, zakrystianki i prowadzenie Domu Dziecka w Tupizie. Wszystko to rozpoczęło się w odpowiedzi na zaproszenie skierowane do Zgromadzenia przez Ojców Redemptorystów, przy wsparciu Sióstr Córek Świętej Anny oraz życzliwym przejęciu przez mieszkańców Tupizy.

 

„Dar wierności. Radość wytrwałości” – Srebrny Jubileusz ślubów zakonnych

 Za ogrom tych darów dziękowałyśmy Bogu i ludziom w czasie Mszy św. 25 marca 2022 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas tej liturgii przeżywałyśmy również Srebrny Jubileusz ślubów zakonnych czterech sióstr aktualnie posługujących w Boliwii.

Uroczystej Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Gromnicznej w Tupizie przewodniczył bp Nicolás Renán Aguilera Arroyo – biskup diecezji Potosí, a koncelebrowali ojcowie redemptoryści i ojciec franciszkanin konwentualny.

Z całego serca dziękujemy Panu za 25 lat wierności i wytrwałości w kroczeniu za Jezusem, który 25 lat temu zaprosił nas do pójścia za Nim, w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.

Do świętowania tego Jubileuszu przygotowywałyśmy się w naszym pierwszym domu w Boliwii, w Tupizie. Towarzyszyła nam s. M. Filemona Rapacz, przełożona Wikariatu Misyjnego. Był to czas, w którym umocniłyśmy się duchowo w podążaniu za Jezusem i miałyśmy możliwość dzielenia się między sobą wielkością daru powołania oraz tym, jak Bóg działał w naszym życiu przez te 25 lat. W dniu skupienia towarzyszył nam o. Marco Antonio Dávila Ponce CSsR, zapraszając nas do wytrwania w radosnej wierności.

Siostry obchodzące jubileusz 25-lecia to: s. M. Miriam Camargo Calizaya, s. M. Rosario Cárdenas Quentasi, s. M. Liliana R. García Condori i s. M. Juana M. Cruz Tirado.

Wyrażamy ogromną wdzięczność i zapewnienie o modlitwie tym wszystkim, których Bóg postawił na naszej drodze powołania.

„Chociaż twoje kroki wydają się nieprzydatne, ty torujesz drogę, inni będą nią kroczyć”. Kochana Madre Erazmo, bardzo Ci dziękujemy za bycie z nami, dziękujemy za świadectwo życia, prostotę, za szlachetność serca, dziękujemy za towarzyszenie naszemu Zgromadzeniu w jego początkach na ziemi boliwijskiej aż do tej pory.

Z całego serca dziękujemy Wam, Drogie Siostry, że zgodziłyście się przyjechać do Boliwii. To dzięki Wam z radością obchodzimy dzisiaj 25-lecie życia zakonnego. Gdziekolwiek jesteście, Drogie Siostry, niech Bóg napełni Was swoim błogosławieństwem.

s. M. Juana Cruz Tirado

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności