W gronie zasłużonych dla Miasta Dębica
05 maja, 2021

Służyć to oddziaływać na środowisko – taki przykład dał mieszkańcom Grabonoga Edmund Bojanowski, kiedy pośród niepodległościowych niepokojów stawał się siewcą nadziei, gdy z chrześcijańską odwagą i miłosierdziem odwiedzał chorych i samotnych zarażonych śmiertelną chorobą. Jego dobroć była wszystkim wiadoma i stała się zaczynem nie tylko Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, ale też sąsiedzkiej samopomocy.

Dobroć bł. Edmunda Bojanowskiego, beatyfikowanego przez św. Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie, przez wieloletnią posługę sióstr służebniczek wpisana jest w dębicką ziemię jak stare dęby. Powstałe 16 lat temu, założone przy naszym Zgromadzeniu Stowarzyszenie „Dobroć” jest przedłużeniem dobroci bł. Edmunda Bojanowskiego. Przez troskę o chrześcijańskie wychowanie, ochranianie wartości życia i godności dziecka Bożego w każdym człowieku, przez służbę samotnym i prowadzenie domu Symeona i Anny, przez propagowanie wartości patriotycznych i troskę o szacunek do symboli i tradycji narodowej Stowarzyszenie wspiera mieszkańców Dębicy.

 

 

3 maja 2021 roku w  Dębicy w 230. rocznicę Konstytucji Majowej i 171. rocznicę założenia Zgromadzenia,  Stowarzyszeniu „Dobroć” przyznano tytuł „Zasłużony dla miasta Dębicy”. Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, w imieniu Stowarzyszenia, medal odebrała Prezes Stowarzyszenia s. M. Paula Gniadek wraz z Matką Generalną s. Maksymillą Pliszka.

 

Misją Stowarzyszenia jest nieustanna troska o człowieka, wspieranie go w integralnym rozwoju, wspieranie rodziny i propagowanie wartości patriotycznych. W obecnym czasie troska o ochronę wartości religijnych i ochronę wiary w sercach i rodzinach to wezwanie równie aktualne jak za czasów życia bł. Edmunda Bojanowskiego. 

 

Wyróżnienie nie tylko cieszy lecz jednocześnie zobowiązuje i mobilizuje do wypełniania misji służby i nieustannego oddziaływania miłością, ofiarnością – jednocząc wokół dobra na wzór bł. Edmunda Bojanowskiego. 

 

Wszystkim wspierającym Stowarzyszenie z serca dziękujemy.

 

Za: www.stowarzyszeniedobroc.pl

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności